Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2019, 11:03

autor: Frozen

Velvet Buzzsaw – nowy horror od Netfliksa z oficjalnym plakatem

W sieci pojawił się nowy plakat filmu Velvet Buzzsaw. Produkcja opowie o krytyku sztuki (w tej roli Jake Gyllenhaal), który przez przypadek odkrywa kolekcję przeklętych obrazów. Premiera tytułu na Netfliksie już w przyszłym tygodniu.

Dan Gilroy i Jake Gyllenhaal współpracowali już wcześniej ze sobą (przy okazji filmu Wolny strzelec). - Velvet Buzzsaw – nowy horror od Netfliksa z oficjalnym plakatem - wiadomość - 2019-01-22
Dan Gilroy i Jake Gyllenhaal współpracowali już wcześniej ze sobą (przy okazji filmu Wolny strzelec).

Kampania promocyjna Velvet Buzzsaw ruszyła pełną parą – właśnie udostępniono oficjalny plakat nowego horroru od Netfliksa, którego scenarzystą i reżyserem jest Dan Gilroy (Wolny strzelec). Głównym bohaterem filmu jest krytyk sztuki Morf Vandewalt, grany przez Jake'a Gyllenhaala (Wolny strzelec, Donnie Darko). Pewnego dnia Morf odkrywa kolekcję fascynujących obrazów autorstwa nieznanego artysty. Początkowe zaciekawienie ekspresyjnymi malunkami szybko przeradza się w przerażenie, gdy okazuje się, że odnalezione dzieła sztuki są przeklęte.

Za produkcję horroru odpowiadają Jennifer Fox, Betsy Danbury, Donald Sparks i David Feinsilber. W filmie, poza Gyllenhaalem, zobaczymy m.in. Toni Collette (Szósty zmysł, Mała Miss), Natalię Dyer (Stranger Things), Rene Russo (Wolny strzelec, Thor), Billy'ego Magnussena (Tajemnice lasu, Big Short) i Johna Malkovicha (Na linii ognia, Być jak John Malkovich). Kompozytorem muzyki jest Marco Beltrami (Ja, robot, World War Z).

Światowa premiera Velvet Buzzsaw odbędzie się w najbliższą niedzielę na festiwalu filmowym Sundance. Na Netfliksie horror zadebiutuje 1 lutego 2019 roku.

filmy i serialefilmy plakaty Netflix Jake Gyllenhaal Dan Gilroy