Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2020, 09:48

Valorant – oficjalna zapowiedź i gameplay z FPS-a autorów LoL

Znane z League of Legends studio Riot Games oficjalnie zapowiedziało sieciową strzelankę Valorant. Poznaliśmy datę premiery i pierwsze konkrety odnośnie rozgrywki. Opublikowano również gameplay.

Valorant – oficjalna zapowiedź i gameplay z FPS-a autorów LoL - ilustracja #1
Valorant zadebiutuje latem tego roku.
VALORANT SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Riot Games
 2. Gatunek: FPS
 3. Platforma: PC
 4. Data premiery: lato 2020 r.
 5. Model biznesowy: free-to-play

Po tygodniach spekulacji znane studio Riot Games oficjalnie zapowiedziało grę Valorant, czyli sieciowego FPS-a, który do tej pory znany był pod tymczasowym tytułem Project A. Produkcja zmierza wyłącznie na PC, a premiera zaplanowana została na lato tego roku.

Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Autorzy obiecują niskie wymagania sprzętowe, dedykowane serwery z tickrate’em na poziomie 128, precyzyjną rejestrację trafień oraz systemy mające zagwarantować brak cheaterów.

Twórcy udostępnili również kilkuminutowy zapis rozgrywki, pokazujący jak Valorant prezentuje się w akcji. Materiał zarejestrowano w wersji alfa, więc sporo elementów może jeszcze ulec zmianie.

Jeden z naszych redaktorów był na pokazie gry zorganizowanym przez Riot Games. Owocem tego jest opublikowana właśnie zapowiedź, w której znajdziecie sporo konkretów na temat Valorant:

 1. Niskie wymagania i brak cheaterów – Strzelanka twórców LoL może namieszać

Warto wspomnieć, że ciekawe informacje na temat Valorant udostępnił popularny komentator esportowy Rod Breslau. Według niego gra wystartuje z ośmioma postaciami:

 1. Sage (kraj pochodzenia: Chiny)
 2. Cypher (z Maroka)
 3. Brimstone (z USA)
 4. Jett (z Korei)
 5. Phoenix (z Wielkiej Brytanii)
 6. Viper (z USA)
 7. Sova (z Rosji)
 8. Omen (kraj pochodzenia nieznany)

Ponadto gra ma zadebiutować z przynajmniej siedemnastoma typami uzbrojenia.

Według Roda Breslau na połowę tego miesiąca zaplanowany jest pokaz, na który autorzy zaprosili wielu popularnych zawodników i streamerów specjalizujących się w strzelankach, takich jak Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite czy Overwatch. Możemy się spodziewać, że zaowocuje to wysypem materiałów z Valorant.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Riot Games – strona oficjalna