Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2021, 09:59

Valheim z błędem niszczącym światy; deweloper szuka rozwiązania

Niezwykle popularne Valheim zmaga się z poważnym błędem, który usuwa światy graczy. Studio odpowiedzialne za grę o problemie wie, ale nie jest w stanie go odtworzyć i tym samym szybko naprawić.

W SKRÓCIE:
  1. Grający w Valheim narzekają na poważny błąd, który usuwa zapisane światy.
  2. Deweloperzy o problemie wiedzą, ale nie mają pojęcia, jak go odtworzyć i szybko naprawić.

Valheim zmaga się z bardzo poważnym błędem, którego deweloperzy nie są w stanie na ten moment naprawić, gdyż nie udało im się go zreprodukować. Jeśli na niego traficie, to cały Wasz świat zostanie usunięty i będziecie musieli zaczynać rozgrywkę od nowa.

Pierwsze doniesienia o problemach z zapisanym wcześniej światem zaczęły pojawiać się na Reddicie. Użytkownicy zgłaszali, że po uruchomieniu gry witał ich komunikat o uszkodzonym zapisie, co skutkowało usunięciem całego świata w Valheim.

Szef studia Iron Gate, Richard Svensson, wypuścił tweet, w którym informuje, że studio o tym bardzo poważnym błędzie wie, ale jeszcze nie udało mu się odnaleźć jego przyczyny. Ustalono jedynie, że większa szansa jego wystąpienia pojawia się wtedy, gdy zamkniemy grę kombinacją ALT+F4, więc zalecane jest wychodzenie z tytułu przez menu.

Valheim jest hitem znikąd. Tytuł zadebiutował we wczesnym dostępie na Steamie na początku lutego i w ciągu tygodnia przyciągnął do siebie ponad milion graczy. Zbiera pochwały za przyjemną dla oka oprawę wizualną, mały rozmiar na dysku i wciągającą, surwiwalową rozgrywkę. Z uwagi na fakt, że jednocześnie w produkcji może bawić się do 10 osób, nikogo nie powinno dziwić, iż dzięki wspólnej grze produkcja tak szybko zdobyła wielką popularność na PC.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim na Steamie