Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2022, 14:01

autor: Ania Orzech

Uwe Boll wraca do światowego kina. Wiemy, o czym kręci film

Świetna wiadomość dla fanów Uwe Bolla. Po sześciu latach przerwy niemiecki reżyser ogłosił, że powraca do światowego kina z nowym filmem. Tęskniliście?

Kadr z filmu Rampage: Capital Punishment

Minęło sześć lat odkąd Uwe Boll zrezygnował z tworzenia filmów. Powodem tej decyzji był jego ostatni projekt Rampage 3: Zamach na prezydenta.

Mimo iż Boll wśród fanów cieszył się niezbyt pochlebną opinią, a większość jego produkcji, w tym liczne adaptacje gier wideo, uznawane były za przykłady pretensjonalnego kiczu, postanowił powrócić do kinematografii oraz przyznał, że nie obawia się negatywnej reakcji związanej z jego powrotem.

Ludzie, którzy mówią, że nienawidzą moich filmów, w większości widzieli jeden, może dwa i były to pewnie Far Cry lub Alone in the Dark. Nie wspominają o moich bardziej politycznych produkcjach takich, jak Rampage, Assault on Wall Street czy Attack on Darfur. (...) Jestem prawdziwym filmowcem, nakręciłem 34 filmy, a wiele z nich z wielkimi gwiazdami.

Jak poinformował portal The Hollywood Reporter, jego pierwszym angielskojęzycznym projektem po sześcioletniej przerwie będzie film Ness.

Co porabiał Uwe Boll, kiedy go nie widzieliśmy?

Sfrustrowany reżyser po premierze filmu Rampage 3: Zamach na prezydenta ogłosił, że rezygnuje z kręcenia filmów. Przez pewien czas prowadził lokal Bauhaus w Vancouver, który cieszył się bardzo dobrą opinią. Uwe Boll nie odczuwał jednak satysfakcji z bycia restauratorem i w końcu go zamknął.

W ubiegłym roku nakręcił film Hanau o strzelaninie z lutego 2020 roku, jednak nie był zadowolony z tego doświadczenia i jak sam przyznał, przypomniało mu to dlaczego przestał robić filmy w Niemczech.

Nowy projekt Uwe Bolla. Twórca Postal i Rampage nakręci film o Eliocie Nessie

Nadchodzący film Bolla skupi się na legendarnym agencie federalnym Eliocie Nessie, którego większość kojarzy głównie z jego próbami pokonania Ala Capone. Znany jest też jako bohater klasycznego kryminału Nietykalni.

Ness opowiadać będzie o jednym ze śledztw prowadzonych przez Eliota Nessa, które dotyczyło seryjnego mordercy znanego w mediach jako Mad Butcher of Kingsbury Run. Oficjalnie przypisuje mu się 12 zabójstw, ale mogło ich być nawet 20. Cechą charakterystyczną jego działań było to, że zawsze zostawiał ciała swoich ofiar bez głowy, a ponadto często znajdowano je także dodatkowo poćwiartowane. Ofiarami byli mężczyźni i kobiety z nizin społecznych, przez co nie wszystkie udało się zidentyfikować. Tożsamość samego mordercy również pozostaje nieznana.

Prace na planie powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

Czy świat jest gotowy na powrót Uwe Bolla? Czy Wy jesteście gotowi na jego powrót? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.