Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2014, 06:05

autor: Adrian Werner

Ultima Forever – zręcznościowe RPG zostanie zamknięte pod koniec sierpnia

Firma Electronic Arts poinformowała, że 27 sierpnia tego roku zostaną zamknięte serwery zręcznościowego RPG-a Ultima Forever. Produkcja zniknie z App Store, a posiadacze tytułu utracą możliwość dalszej zabawy.

Ultima Forever może i ma w swoim tytule wieczność, ale okazuje się, że mimo to gra będzie miała swój koniec i nastąpi on już wkrótce. Firma Electronic Arts poinformowała, że serwery zostaną zamknięte 29 sierpnia tego roku. W tym dniu produkcja zniknie także z App Store, a osoby posiadające ją na swoich urządzeniach mobilnych utracą możliwość dalszej zabawy.

Aby umilić graczom ostatnie tygodnie rozgrywki autorzy wyprowadzą szereg zmian w zbalansownaiu rozgrywki. Znacznie zwiększona zostanie ilość punktów Cnoty i Reputacji zdobywanych jako nagrody za wypełnianie zadań. Twórcy wyłączą zużywanie się przedmiotów i uzbrojenia, gra będzie także częściej obdarowywała nas złotymi kluczami, a wirtualny sklepik zaprzestanie sprzedaży walut premium.

Wydawca nie podał przyczyn zamknięcia Ultima Forever, ale trudno sobie wyobrazić, aby były one inne niż natury finansowej. Gra wystartowała rok temu i najwidoczniej nie udało jej się zgromadzić wystarczająco licznej grupy użytkowników. Takiego obrotu spraw można się było spodziewać już od pewnego czasu. Początkowo po kilku miesiącach od mobilnej premiery iOS miały ukazać się konwersje na Androida i PC, ale takowe nigdy nie powstały. Ponadto w maju tego roku firma Electronic Arts zamknęła dewelopera odpowiedzialnego za ten tytuł, czyli studio Mythic.

Przypomnijmy, że gra stanowi bezpośrednią kontynuację czwartej odsłony cyklu i pozwala na powrót do krainy Britannia i pojęcie próby uratowania jej przed tajemniczą plagą ciemności, która infekuje zarówno ludzi, jak należące do nich ziemie. Ultima Forever: Quest for the Avatar jest zręcznościowym RPG wzbogaconym elementami MMO, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, walce z przeciwnikami oraz rozwijaniu postaci.

Produkcja wzbudziła sporo kontrowersji wśród fanów cyklu, który nie podobało się przerobienie najważniejszej marki RPG na bardzo prostego hack-n-slasha. Gra nie była w stanie zadowolić wymagających fanów gatunku, a bardziej casualowych graczy odrzuciły agresywne mikropłatności. Zmiany wprowadzone w ostatnich tygodniach funkcjonowania projektu powinny naprawić przynajmniej drugi z tych problemów, więc może warto wypróbować ten tytuł zanim bramy do mobilnej Britanni zostaną na zawsze zamknięte.

Ultima Forever: Quest for the Avatar na App Store

Ultima Forever: Quest for the Avatar – oficjalna strona gry