Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2012, 10:35

autor: Bartek "Kiljan" Kiljański

Ubisoft zapowiada Might & Magic: Duel of Champions

Firma Ubisoft ujawniła, że jej wewnętrzne studio w Quebec pracuje nad sieciową grą karcianą z serii Might & Magic. Gracze z Francji już teraz biorą udział w zamkniętych betatestach.

Might & Magic: Duel of Champions  - Ubisoft zapowiada karciane „herosy” - ilustracja #1

Might & Magic: Duel of Champions pojawi się na pecetach oraz iPadach. Produkcja ta będzie funkcjonowała w systemie free-to-play. Wartym odnotowania jest fakt, że stawimy w niej czoła innym graczom niezależnie od platformy sprzętowej. Zgodnie z trendem przejawiającym się w grach sieciowych, nie pominięto synchronizacji z popularnymi serwisami społecznościowymi. Gracze będą mogli dzielić się swoimi sukcesami i osiągnięciami poprzez wpisy na Twitterze czy też Facebooku.

Might & Magic: Duel of Champions  - Ubisoft zapowiada karciane „herosy” - ilustracja #2

Produkcja zrobi użytek ze sprawdzonych pomysłów gigantów branży kolekcjonerskich gier karcianych. Na początku zabawy wybierzemy swojego herosa a od jego klasy i przynależności będzie zależeć to, jakie jednostki wykorzystamy, a także z jakich szkół magii zaczerpniemy czary. Podobnie jak w Magic: The Gathering naszym głównym zadaniem w grze jest zredukowanie do zera punktów życia przeciwnika, a liczba owych punktów zależy od wybranej karty bohatera (podobnie jak w World of Warcraft TCG).

Might & Magic: Duel of Champions  - Ubisoft zapowiada karciane „herosy” - ilustracja #3

Na oficjalnej stronie gry oprócz krótkiego teasera znajdujemy zapowiedź „setek nowych kart ze świata Might & Magic” podzielonych na typy takie jak: Hero, Unit, Spell, Fortune, czy też Event. Szeroką gamę możliwości taktycznych oferować będzie składająca się z 16 pól plansza, na której rozegramy pojedynki. W skład talii gracza wejdzie od 50 do 200 kart. Użytkownicy wraz z wygranymi potyczkami zdobywać będą punkty doświadczenia. Pojawi się również możliwość zakupów w dostępnym w grze sklepie. Pozostaje mieć nadzieję, że nie powtórzy się znana z innych darmowych sieciowych karcianek sytuacja, gdzie zestawy nowych kart można kupować tylko i wyłącznie za prawdziwą walutę..

Might & Magic: Duel of Champions  - Ubisoft zapowiada karciane „herosy” - ilustracja #4

Ubisoft zapowiada, że betatesty będą wkrótce dostępne dla graczy z innych krajów. Duel of Champions jest kolejną grą osadzoną w fantastycznej krainie Ashan. Karciany spin-off serii Mocy i Magii poprzedzała strategia turowa Might & Magic: Heroes VI.