Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2012, 19:50

autor: Aver

Ubisoft ujawnia zawartość edycji kolekcjonerskich Assassin’s Creed III

Twórcy gry poinformowali, że specjalne wydanie gry Assassin’s Creed III pojawi się na rynku w trzech wersjach. Będą się one różnić ceną i ilością oferowanych gadżetów. W sieci pojawił się także film prezentujący uzbrojenie głównego bohatera gry – Connora.

Ubisoft ujawnia zawartość edycji kolekcjonerskich Assassin’s Creed III - ilustracja #1

Nie dalej jak wczoraj podaliśmy pierwsze informacje dotyczące edycji kolekcjonerskiej gry Assassin’s Creed III, które wyciekły do sieci, a już dziś zostały one potwierdzone. Firma Ubisoft poinformowała, że najnowsza odsłona przygód Asasynów ukaże się 31 października tego roku na PC, Playstation 3, Xboksa 360 oraz Wii U w wersji standardowej oraz w trzech wydaniach kolekcjonerskich – The Freedom Edition, Join or Die Edition oraz The Special Edition.

Najbogatsza w gadżety (i zapewne najmocniej uderzająca po portfelu) będzie pierwsza z nich. Oprócz samej gry, The Freedom Edition zawierać będzie 24-centymetrową figurkę głównego bohatera – Connora, ekskluzywną litografię, zamknięty w specjalnym metalowym pudełku artbook autorstwa Alexa Rossa (współpracującego z firmą Marvel, autora projektu graficznego Mortal Kombat vs DC Universe), a także… notatnik Jerzego Waszyngtona, w którym pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych odkryje przed nami tajemnice związane z rolą, jaką podczas rewolucji amerykańskiej odegrali Asasyni i Templariusze. Nie zabraknie także gadżetów w wersji cyfrowej, a konkretniej dwóch dodatkowych misji dla pojedynczego gracza. Zaginione Miasto Majów zaprowadzi Connora do starej piramidy tej antycznej cywilizacji i pozwoli na odblokowanie zabójczego kordelasa Kapitana Kidda, natomiast Duch Wojny umożliwi zdobycie potężnej broni Indian. W końcu, dla osób gustujących w rozgrywce wieloosobowej przewidziano Pakiet Strzelca Wyborowego, który doda nowego bohatera (tytułowego strzelca), dodatkową relikwię, godło, specjalny obraz i tytuł „Błazna”.

W porównaniu do The Freedom Edition, Join or Die Edition będzie uboższa o figurkę, artbook, litografię oraz misję w piramidzie Majów. Zawierać natomiast będzie wysokiej jakości medalion Asasynów.

W końcu, The Special Edition zawierać będzie jedynie dodatkową misję dla pojedyńczego gracza – Niebezpieczny sekret – która pozwoli na odblokowanie Muszkietu z krzemiennym zamkiem.

Aby umilić fanom serii czas oczekiwania na kolejną odsłonę ich ulubionej gry, Ubisoft zamieścił w Internecie film prezentujący uzbrojenie Connora. Trzeba przyznać, że już na samą myśl o możliwości używania tradycyjnej broni Asasynów na przemian z indiańskim Tomahawkiem serce bije szybciej z wrażenia.