Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2020, 14:14

autor: Karol Laska

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing

W związku z niedawnymi oskarżeniami skierowanymi w stronę Ubisoftu, firma postanowiła zareagować i zakończyła współpracę z podejrzanymi o mobbing kierownikami.

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing - ilustracja #1
Ubisoft szybko odpowiedział na oskarżenia.

Ubisoft zmaga się ostatnimi czasy z poważnymi zarzutami. Firma ma stosować nieetyczne metody pracy i przyzwalać na niewłaściwe zachowania kierownictwa. Oskarżona została trójka pracowników – Serge Hascoët, Yannis Mallat i Cécile Cornet.

We francuskim magazynie Liberation czytamy, że Hascoet regularnie nękał swoich podwładnych, odznaczał się zachowaniami mizoginistycznymi, homofobicznymi, a także naruszał ich strefę komfortu, uciekając się do działań o podłożu seksualnym. Mallat i Cornet nie dopuszczali się tego typu czynów, ale jasno przyzwalali na mobbing i sytuacje patologiczne.

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing - ilustracja #2
Prezes Ubisoftu zapowiada gruntowne zmiany.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Ubisoftu, który w oficjalnym ogłoszeniu prasowym poinformował o dobrowolnym odejści oskarżonych pracowników (co wyklucza zwolnienie dyscyplinarne). Ich pozycje mają zostać wkrótce zastąpione. Prezes firmy Yves Guillemot ustosunkował się w dokumencie do bieżących wydarzeń:

Ubisoft nie spełnił swoich zobowiązań dotyczących gwarancji bezpieczeństwa i komfortu w środowisku pracowniczym. To niedopuszczalne. Toksyczne zachowania stoją w silnej opozycji do wartości, których nigdy się nie wyparliśmy i których nigdy się nie wyprzemy. Przyrzekam, że doprowadzę do znacznych przemian w całej firmie, aby umocnić naszą kulturę pracy. […] Liczę na to, że liderzy [Ubisoftu – dop.red.] będą zarządzać grupami pracowniczymi z największym szacunkiem.

Napięta sytuacja w firmie nie zmienia jej marketingowych planów. Już dziś o godzinie 21:00 rozpocznie się wydarzenie Ubisoft Forward, podczas którego zobaczymy najnowsze gry studia. Transmisja będzie także dostępna na naszym kanale TVGRYplus.