Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2020, 14:14

autor: Karol Laska

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing

W związku z niedawnymi oskarżeniami skierowanymi w stronę Ubisoftu, firma postanowiła zareagować i zakończyła współpracę z podejrzanymi o mobbing kierownikami.

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing - ilustracja #1
Ubisoft szybko odpowiedział na oskarżenia.

Ubisoft zmaga się ostatnimi czasy z poważnymi zarzutami. Firma ma stosować nieetyczne metody pracy i przyzwalać na niewłaściwe zachowania kierownictwa. Oskarżona została trójka pracowników – Serge Hascoët, Yannis Mallat i Cécile Cornet.

We francuskim magazynie Liberation czytamy, że Hascoet regularnie nękał swoich podwładnych, odznaczał się zachowaniami mizoginistycznymi, homofobicznymi, a także naruszał ich strefę komfortu, uciekając się do działań o podłożu seksualnym. Mallat i Cornet nie dopuszczali się tego typu czynów, ale jasno przyzwalali na mobbing i sytuacje patologiczne.

Ubisoft ogłosił odejście trzech pracowników oskarżonych o mobbing - ilustracja #2
Prezes Ubisoftu zapowiada gruntowne zmiany.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję Ubisoftu, który w oficjalnym ogłoszeniu prasowym poinformował o dobrowolnym odejści oskarżonych pracowników (co wyklucza zwolnienie dyscyplinarne). Ich pozycje mają zostać wkrótce zastąpione. Prezes firmy Yves Guillemot ustosunkował się w dokumencie do bieżących wydarzeń:

Ubisoft nie spełnił swoich zobowiązań dotyczących gwarancji bezpieczeństwa i komfortu w środowisku pracowniczym. To niedopuszczalne. Toksyczne zachowania stoją w silnej opozycji do wartości, których nigdy się nie wyparliśmy i których nigdy się nie wyprzemy. Przyrzekam, że doprowadzę do znacznych przemian w całej firmie, aby umocnić naszą kulturę pracy. […] Liczę na to, że liderzy [Ubisoftu – dop.red.] będą zarządzać grupami pracowniczymi z największym szacunkiem.

Napięta sytuacja w firmie nie zmienia jej marketingowych planów. Już dziś o godzinie 21:00 rozpocznie się wydarzenie Ubisoft Forward, podczas którego zobaczymy najnowsze gry studia. Transmisja będzie także dostępna na naszym kanale TVGRYplus.

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.