Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2014, 10:49

autor: Ender

Ubisoft: Gracze co roku domagają się kolejnych części Assassin’s Creed

Przedstawiciel firmy Ubisoft stwierdził, że ogromnym błędem ze strony jego pracodawcy byłoby nie spełnienie oczekiwań graczy, którzy chcą co roku otrzymywać kolejną odsłonę serii Assassin's Creed. Przy okazji zapewnił również, że wydawca jeszcze przez najbliższe lata wspierać będzie aktywnie konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Otwarta struktura uniwersum Assassin’s Creed pozwala na łatwe mnożenie kolejnych części serii - Ubisoft: Gracze domagają się co roku kolejnych części Assassin’s Creed - wiadomość - 2014-03-30
Otwarta struktura uniwersum Assassin’s Creed pozwala na łatwe mnożenie kolejnych części serii

W tym roku najprawdopodobniej otrzymamy aż dwie odsłony serii Assassin's Creed. Jedną tworzoną z myślą o konsolach nowej a drugą starej generacji. Wielu krytyków już od kilku lat głosi, że Ubisoft popełnia błąd nie dając „odpocząć” swojej najpopularniejszej serii, szkodząc tym samym jej dalszym perspektywom rozwoju. Lionel Raynaud, jeden z wiceprezesów Ubisoftu, w wywiadzie udzielonemu magazynowi Edge zauważa jednak, że roczny cykl wydawniczy kolejnych Asasynów jest efektem nie tylko pobudek finansowych, ale autentycznych oczekiwań graczy. Jak mówi:

Każdego roku jesteśmy w stanie zaoferować ludziom kolejną część Assassin’s Creed, ponieważ chcą oni nowego Assassin’s Creed co roku. Tak długo jak pozostaje to faktem, będziemy zaspokajać oczekiwania tych graczy. Musielibyśmy być głupi żeby tego nie robić. Oczywiście wiąże się z tym duża presja, bo powinniśmy regularnie stworzyć coś co nie zwiedzie nadziei.

Raynaud tłumaczy dalej jakie cechy muszą mieć kolejne części sagi, by pozostały one zgodne z tą filozofią:

Gra musi zachować podstawowe cechy i wartości serii (…) Zawsze powinniśmy również dostarczyć lepsze doświadczenia płynące z rozgrywki niż poprzednio, równocześnie oferując coś zupełnie nowego, wcześniej niewidzianego, co pozostaje jednak spójne z uniwersum, które stworzyliśmy.

Przedstawiciel Ubisoftu wypowiedział się również na temat wsparcia jego firmy dla konsol poprzedniej generacji (Xbox 360, PlayStation 3). Zapewnił, że wydawca będzie produkował i publikował gry na te platformy jeszcze w najbliższych kilku latach. Niewkluczone więc, że w tym czasie zobaczymy więcej części Assassin’s Creed, które przygotowywane są także z myślą o tych urządzeniach.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin's Creed