Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2021, 09:45

autor: Gacek

Twórcy The Stanley Parable i Gone Home robią wspólnie grę

Twórcy The Stanley Parable i Gone Home założyli studio Ivy Road. Ścieżkę dźwiękową do ich pierwszego projektu stworzy kompozytor muzyki z Minecrafta.

Podczas pokazu firmy Annapurna Interactive pojawiło się parę ciekawych zapowiedzi. Jedna z bardziej zaskakujących informacji dotyczy powstania nowego studia Ivy Road, założonego przez Daveya Wredena (odpowiedzialnego za The Stanley Parable czy The Beginner's Guide) i Karlę Zimonję (współtwórczynię Gone Home oraz Tacomy). W ich pierwszym projekcie będzie uczestniczył również Daniel „C418” Rosenfeld, kompozytor odpowiedzialny za dużą część muzyki z Minecrafta.

Twórcy The Stanley Parable i Gone Home robią wspólnie grę - ilustracja #1

Wreden i Zimonja podczas zapowiedzi popijali herbatę z eleganckiej zastawy w schludnym pokoju pełnym roślin. Oprócz tego, że Annapurna będzie wydawcą, a muzykę skomponuje Daniel Rosenfeld, żadne inne szczegóły nie zostały podane. Na razie nie wiadomo, czy sposób prezentacji nowego projektu ma coś wspólnego z samą grą.

Współpraca tych twórców zapowiada się naprawdę obiecująco. The Stanley Parable i The Beginner's Guide prezentują bardzo innowacyjne podejście do narracji w grach, a Gone Home i Tacoma oferują niezwykle ciekawe historie. W połączeniu z klimatyczną muzyką Rosenfelda może z tego wyjść naprawdę fascynujący projekt.

Poniżej zamieszczamy cały pokaz. Prezentacja nowego studia rozpoczyna się w 34:50.

Pokładam duże nadzieje w nowym studiu Wredena i Zimonji oraz wierzę, że możemy od nich otrzymać naprawdę wyjątkową produkcję. A co Wy o tym sądzicie? Podobały Wam się poprzednie gry tych artystów?