Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 14:37

autor: sathorn

Twórcy serii Total War biorą się za Warhammera Fantasy

Studio Creative Assembly, znane z gier z serii Total War, zrobi grę osadzoną w uniwersum Warhammer Fantasy. Udało się to dzięki umowie, jaką deweloper wraz ze swoim wydawcą, koncernem SEGA, podpisał z firmą Games Workshop.

Studio Creative Assembly, odpowiedzialne za serię Total War, bierze się za stworzenie produkcji w uniwersum Warhammera Fantasy. Na podstawie nowej umowy licencyjnej deweloper wraz ze swoim wydawcą – SEGĄ, nabyli prawa do wyprodukowania gier wideo osadzonych w świecie wymyślonym przez Games Workshop.

Twórcy serii Total War biorą się za Warhammera Fantasy - ilustracja #1

Produkcją nowego tytułu zajmie się nowy zespół „dużego kalibru”, który zorganizowany został w ramach studia Creative Assembly UK. Będzie on współpracował z ekipami odpowiedzialnymi za gry z serii Total War i niezapowiedziany jeszcze tytuł osadzony w uniwersum Obcego.

Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly powiedział: „Wydaje się na miejscu, że 25-lecie naszego istnienia uczcimy projektem marzeń z takim ważnym partnerem. Niesamowicie bogate i szczegółowe uniwersum Warhammera jest czymś, z czym dorastaliśmy. Odcisnęło na nas swój znak, jako deweloperach i graczach”.

Biorąc pod uwagę poprzednie osiągnięcia Creative Assembly możemy z dużą dozą prawdopodobnieństwa stwierdzić, że czekamy na strategię czasu rzeczywistego, łączącą spektakularne bitwy ze strategicznym planowaniem na mapie świata. Wszystko to zostanie polane sosem z mrocznego fantasy. Trzymamy kciuki. Premiera gry jest przewidziana po 2013 roku.

Warto zaznaczyć, że umowa dotyczy wyłącznie uniwersum Warhammer Fantasy. Prawa do tworzenia gier w świecie Warhammer 40,000 wciąż posiada firma THQ.

Czołową marką Creative Assembly jest seria Total War. W tej chwili deweloper pracuje nad odsłoną zatytułowaną Total War: Rome II, która przeniesie nas w czasy Imperium Rzymskiego. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych w 2013 roku.