Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2012, 13:41

autor: moir

Total War: Rome II – pierwsza część Dziennika developera dostępna w polskiej wersji językowej

Brytyjskie studio Creative Assembly opublikowało pierwszy odcinek z serii Dziennik developera, w którym przybliża kulisy produkcji Total War: Rome II na przykładzie zniszczenia Kartaginy. Film dostępny jest w wersji z polskimi napisami.

W oczekiwaniu na zapowiedzianą na marzec przyszłego roku premierę Total War: Rome II, twórcy gry, wywodzące się z Wielkiej Brytanii studio Creative Assembly, postanowili uchylić rąbka tajemnicy i przybliżyć fanom czekającym na ich najnowszą produkcję jak właściwie wyglądają kulisy prac nad kolejną odsłoną serii.

Upadająca Kartagina prezentuje się naprawdę imponująco. - Total War: Rome II – pierwsza część Dziennika developera dostępna w polskiej wersji językowej - wiadomość - 2012-12-19
Upadająca Kartagina prezentuje się naprawdę imponująco.

Na niespełna 4-minutowy materiał składają się przede wszystkim wypowiedzi twórców dotyczące tła historycznego przedstawionej bitwy o Kartaginę oraz problemów związanych z przeniesieniem na ekrany ówczesnych realiów. Pojawiają się także nieco bardziej szczegółowe informacje omawiające aspekty samej rozgrywki, jak maksymalna ilość sterowanych jednocześnie jednostek oraz ułatwiająca przegląd pola bitwy i zaplanowanie strategii mapa taktyczna, będąca całkowitą nowością w serii.

Zgodnie z zapowiedziami, kolejna odsłona Dziennika developera przeniesie nas znad Morza Śródziemnego wprost do germańskich lasów, gdzie dane będzie nam bliżej przyjrzeć się barbarzyńcom.

Total War: Rome II – pierwsza część Dziennika developera dostępna w polskiej wersji językowej - ilustracja #3Total War: Rome II jest kolejną odsłoną znanego cyklu strategii czasu rzeczywistego osadzonych w czasach starożytnych. W najnowszej produkcji studia Creative Assembly wcielimy się w przywódcę państwa stającego do walki o władzę i dominację terytorialną. Całość kampanii rozgrywana jest w systemie turowym, jednakże niejednokrotnie przyjdzie nam prowadzić swe wojska do bitew toczonych w czasie rzeczywistym, zarówno na lądzie jak i morzu. Gra ma się pojawić na rynku w 2013 roku.