Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2022, 08:04

Twórcy Lost Ark powoli wykrwawiają boty, wojna trwa w najlepsze

Twórcy Lost Ark poinformowali o szeregu zmian wprowadzonych ostatnimi czasy do Lost Ark w celu walki z botami.

Lost Ark okazało się jednym z największych przebojów tego roku. Gra ma jednak duży problem z botami. Firmy Amazon Games i Smilegate poinformowały o swoich ostatnich posunięciach wykonanych w celu poprawy sytuacji w tej kwestii.

 1. Zbanowano kilka milionów kont związanych z botami, hakowaniem lub sprzedażą złota.
 2. Zablokowano dostęp do regionalnego czatu w grze dla niskopoziomowych kont, po to aby utrudnić spamowanie tam sprzedawcom złota.
 3. Mocno ulepszono automatyczne systemy moderacji czatów, tak aby lepiej wykrywały słowa i frazy związane ze sprzedażą złota.
 4. Zmieniono strukturę nagród za eventy i questy, po to aby utrudnić wykorzystywanie ich do „farmienia” złota.
 5. Ulepszono system Easy Anti-Cheat, tak aby skuteczniej wykrywał boty. Twórcy równolegle zaimplementowali również własne mechanizmy tego typu, mające ułatwić wykrywanie niepożądanych zachowań.
 6. Wprowadzono poprawki do systemów, za pomocą których gracze mogą zgłaszać konta z botami.
 7. Zablokowano adresy IP z krajów, gdzie Lost Ark nie jest oficjalnie dystrybuowany, a z których jednocześnie pochodziło wiele kont z botami.
 8. Zablokowano korzystanie z rozwiązań VPN, aby utrudnić obchodzenie banów na adresy IP.

Twórcy chwalą się, że każde z tych posunięć poprawiło sytuację, ale przyznają także, iż walka z botami cały czas trwa. Autorzy współpracują z Easy Anti-Cheat nad nowymi poprawkami, jak również rozwijają dalej własny system wykrywania niepożądanych zachowań.

Przypomnijmy, że zachodnia wersja Lost Ark zadebiutowała w lutym tego roku. Gra okazała się gigantycznym sukcesem. Rekord aktywności produkcji wynosi 1,325 mln graczy bawiących się równocześnie, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii Steama.

 1. Więcej questów i fabuły, Lost Ark z nową zawartością w marcu
 2. Recenzja gry Lost Ark - fani Path of Exile i Diablo 3 muszą to sprawdzić!
 3. Lost Ark - poradnik do gry