Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2022, 08:19

autor: Adrian Werner

Lost Ark ruszył w nocy i od razu pokonał CSGO

Premiera Lost Ark okazała się wielkim sukcesem. Wczoraj w grę na Steamie bawiło się prawie milion graczy równocześnie. Pojawiły się jednak problemy z przepełnionymi serwerami, co wymusiło na autorach wprowadzenie ograniczeń dot. tworzenia postaci.

Wczoraj wieczorem wystartowało Lost Ark, czyli sieciowe RPG akcji z elementami MMO korzystające z modelu free-to-play. Już teraz wiemy, że premiera okazała się wielkim sukcesem, a użytkownicy Steama wręcz oszaleli na punkcie tej produkcji.

  1. Recenzja gry Lost Ark - fani Path of Exile i Diablo 3 muszą to sprawdzić!

Wczoraj prawie milion osób bawiło się w Lost Ark równocześnie na Steamie

Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w Lost Ark na Steamie bawiło się 984 111 osób równocześnie. Tym samym gra przebiła wynik New World (913 634) i stała się największą premierą na Steamie od momentu debiutu Cyberpunka 2077.

Oczywiście, należy brać poprawkę na to, że te dwa ostatnie tytuły były płatne, podczas gdy Lost Ark korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. I tak jest to jednak ogromny sukces, zwłaszcza że na Steamie gry free-to-play, których nie wyprodukowało studio Valve, rzadko kiedy osiągają podobne sukcesy. Co więcej, wczoraj to MMORPG było popularniejsze niż Counter-Strike: Global Offensive – piątkowy rekord aktywności CSGO wyniósł bowiem 933 423 osoby równocześnie.

Biorąc pod uwagę wczorajsze wyniki produkcji, są spore szanse, że Lost Ark dzisiaj lub jutro przekroczy próg miliona graczy bawiących się jednocześnie.

Dobry odbiór gry na Steamie

Produkcja nie tylko osiąga szalenie imponujące wyniki aktywności na Steamie, ale również spotyka się tam z ciepłym przyjęciem. W chwili pisania tej wiadomości Lost Ark ma prawie 11 tysięcy ocen użytkowników, z czego 78% chwali tę produkcję, co serwis kategoryzuje jako „w większości pozytywny” odbiór gry.

Gra cieszy się także wielką popularnością w serwisie Twitch

Skalę zainteresowania Lost Ark dobrze oddaje również fakt, że w najgorętszym momencie wczorajszego dnia transmisje z gry w serwisie Twitch oglądało ponad milion widzów równocześnie.

Debiut nie obył się bez problemów, twórcy wprowadzili limit tworzenia postaci

Wyniki aktywności oraz oceny graczy są tym bardziej imponujące, że debiut gry nie przebiegł bez problemów. Premiera Lost Ark musiała zostać opóźniona o kilka godzin z powodu kłopotów technicznych.

Poślizg nie był duży, ale obecnie gracze często muszą czekać w kolejkach, gdyż serwery są przepełnione. Z tego powodu twórcy wprowadzili limity kreacji postaci. Dotyczy to tylko wybranych serwerów, na których są największe problemy z kolejkami.

Osoby, które już mają postacie na danym serwerze, będą mogły kontynuować zabawę i tworzyć dodatkowych bohaterów. Do rozgrywki nie dołączą za to nowi gracze – muszą oni poszukać innego serwera.

Ograniczenia tworzenia postaci obejmują następujące serwery w Unii Europejskiej:

  1. Kadan
  2. Trixion
  3. Thirain
  4. Zinnervale
  5. Asta

Amazon wynagrodzi graczom problemy z grą, rozdając Crystalline Aura

Aby wynagrodzić graczom problemy z Lost Ark, firma Amazon zamierza rozdać tzw. Crystalline Aura na trzy dni każdemu użytkownikowi, który zaloguje się przynajmniej raz do jutra do godziny 18:00 czasu polskiego

Crystalline Aura to opcjonalna subskrypcja, zapewniająca liczne bonusy i inne ułatwienia w rozgrywce.

Lost Ark ruszył w nocy i od razu pokonał CSGO - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej