Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2012, 15:36

autor: Hed

Twórcy Grim Dawn przedstawiają plany na przyszłość – nadchodzi wersja alfa gry i akcja na Kickstarterze

Studio Crate Entertainment przybliżyło aktualny stan swojej gry Grim Dawn, czyli duchowej następczyni Titan Quest. Wygląda na to, że będziemy musieli poczekać na nią jeszcze wiele miesięcy. Deweloper planuje przyspieszyć proces produkcyjny za pomocą akcji na Kickstarterze.

Twórcy Grim Dawn przedstawiają plany na przyszłość – nadchodzi wersja alfa gry i akcja na Kickstarterze - ilustracja #1

Na forum Grim Dawn pojawił się wpis opisujący postępy w pracach nad tą grą akcji RPG, którą tworzą twórcy lubianego Titan Quest (studio Crate Entertainment). Produkcja powstaje od wielu miesięcy i najwyraźniej nieprędko trafi do sprzedaży. Twórcy zapowiedzieli jednak, że powoli zbliżają się do wypuszczenia „minimalistycznej wersji alfa”, zawierającej stosunkowo niewielką porcję rozgrywki. Zostanie ona rozbudowana do bety, a później pełnej gry.

Po wersji alfa Grim Dawn możemy oczekiwać 3-4 godzin zabawy w małym fragmencie świata – autorzy zapowiadają, że będziemy mogli powtarzać grę i rozwinąć postać do 30 poziomu. Studio Crane zakłada, że w dokończenie tej próbki zajmie im 6-8 miesięcy. Przejście z edycji alfa do wspomnianej bety, to kolejne 4-6 miesięcy prac. Z tego względu trudno jest określić, kiedy gra mogłaby zostać ukończona. Jak widać, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Twórcy Grim Dawn przedstawiają plany na przyszłość – nadchodzi wersja alfa gry i akcja na Kickstarterze - ilustracja #2

Studio Crate Entertainment planuje przyspieszyć proces produkcji gry za pośrednictwem strony Kickstarter. Kilka dni temu deweloper wyznał, że nie był przekonany do tej metody finansowania, ale wszystko zmieniło się po sukcesie Double Fine. „Moglibyśmy zrobić wiele świetnych rzeczy mając milion dolarów”, napisał jeden z producentów, „nawet 300 tysięcy wystarczy, żeby zatrudnić 2-3 dodatkowe osoby”. Szczegóły akcji poznamy wkrótce.

Na forum Grim Dawn autorzy opisują też stan poszczególnych aspektów gry: rozgrywki, świata, umiejętności, przeciwników, czy ekonomii. Produkcja studia Crate Entertainment jest duchową następczynią wspomnianego Titan Quest. Deweloper postara się rozbudować dobrze znaną mechanikę rozgrywki i poprawić niedociągnięcia pierwowzoru.

  1. Oficjalna strona Grim Dawn