Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2021, 13:35

autor: Bebop

Autorzy Friday the 13th: The Game tworzą grę Ghostbusters

Oprócz filmu Ghostbusters: Afterlife powstaje również gra o pogromcach duchów. Pracują nad nią twórcy Friday the 13th: The Game, o czym poinformował jeden ze współzałożycieli studia IllFonic.

Wygląda na to, że fani kultowych Pogromców duchów otrzymają nie tylko nowy film z serii, ale również kolejną grę. Podczas podcastu Questlove Supreme Raphael Saadiq – amerykański muzyk oraz współzałożyciel studia IllFonicwspomniał, że jego zespół pracuje obecnie nad grą Ghostbusters. Nie zdradził jednak żadnych informacji na jej temat, co może wskazywać, iż pozostaje ona we wczesnej fazie produkcji.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie IllFonic, tytuł prawdopodobnie skupiony będzie na asymetrycznej wieloosobowej rywalizacji. Warto wspomnieć, że studio ma w swoim portfolio takie dzieła jak Friday the 13th: The Game oraz Predator: Hunting Grounds. Ostatnia z wymienionych gier wydana została przez Sony Interactive Entertainment na PC oraz PS4, co może być wskazówką w kwestii ewentualnych docelowych platform sprzętowych. Szczególnie że japoński gigant jest właścicielem praw do marki Ghostbusters.

Premiera filmu Ghostbusters: Afterlife zaplanowana została na 11 listopada 2021 roku. W głównych rolach zobaczymy m.in. Paula Rudda (Ant-Man) i Finna Wolfharda (Stranger Things), jak również gwiazdy pierwszych części, czyli Sigourney Weaver, Billa Murraya, Dana Aykroyda oraz Erniego Hudsona.

  1. Illfonic - oficjalna strona studia