Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2021, 11:04

Twórcy Disco Elysium dziękują graczom za owocny rok

Nowa aktualizacja pełna sekretów, promocje (w tym pakiet z Control od studia Remedy) – tak twórcy Disco Elysium dziękują graczom za udany 2021 rok.

W SKRÓCIE:
  1. studio ZA/UM podziękowało graczom za wsparcie Disco Elysium w 2021 roku i podsumowało swoje osiągnięcia w ostatnich dwunastu miesiącach;
  2. gra otrzymała aktualizację Jamais Vu, która wprowadziła do gry garść sekretów;
  3. ponadto Disco Elysium można zakupić taniej na wybranych platformach dystrybucji cyfrowej, w tym w pakiecie z Control Ultimate Edition na Steamie.

Choć mówienie o Disco Elysium jako o „grze 2021 roku” wydaje się kuriozalne – w końcu tytuł zadebiutował dwa lata temu – ostatnie dwanaście miesięcy było bardzo istotne dla fanów tej niezależnej produkcji. Przypomnieli o tym twórcy ze studia ZA/UM, którzy podsumowali ten rok i podziękowali graczom za wsparcie.

Dla przypomnienia: 2021 rok przyniósł ze sobą wydanie Disco Elysium na konsolach (także dziewiątej generacji) oraz The Final Cut – rozszerzoną wersję gry, która otrzymała m.in. pełny angielski dubbing, nową zawartość oraz rozmaite usprawnienia. Ponadto niedawno zadebiutowało oficjalne polskie tłumaczenie gry, co na pewno cieszy w przypadku tak rozbudowanej narracyjnie produkcji.

Jednakże ZA/UM nie ograniczyło się tylko do wspominek. Do Disco Elysium trafiła też aktualizacja Jamais Vu, a wraz z nią garść „sekretów”. Aby je odkryć, trzeba wykazać się przenikliwością i precyzją, a także spróbować podjąć co bardziej nietypowe decyzje w grze. Na szczęście twórcy zostawili kilka wskazówek.

Ponadto wypada przypomnieć, że Disco Elysium jest jednym z tytułów przecenionych na tegorocznej zimowej wyprzedaży Steama (inne platformy dystrybucji cyfrowej również oferują promocje). Do 5 stycznia zakupicie tytuł na platformie firmy Valve o 55% taniej niż zwykle (tj. za 64,34 złotego zamiast 142,99 zł). Możecie też zdecydować się na pewną specjalną ofertę. Na Steamie dostępny jest pakiet zawierający Disco Elysium oraz Control Ultimate Edition, pozwalający zdobyć obie gry za 104,54 złotego.