Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 stycznia 2018, 12:00

autor: Czarny Wilk

Twórca Z archiwum X komentuje odejście głównej aktorki

Gillian Anderson, aktorka grająca Danę Scully w serialu X-Files, potwierdziła, że zamierza skupić się na innych rolach i debiutujący dziś 11. sezon będzie ostatnim, w którym zobaczymy agentkę FBI. Rewelacje te skomentował twórca kultowej produkcji, Chris Carter.

Tuż przed premierą jedenastego sezonu kultowego serialu Z archiwum X fani otrzymali niezbyt miłą niespodziankę. Gillian Anderson, aktorka od lat wcielająca się w Scully, jedną z głównych bohaterek produkcji, potwierdziła wcześniej sygnalizowane plany opuszczenia serialu, który był jej katapultą do kariery. Wątpliwości fanów związane z przyszłością X-Files po tych doniesieniach zaadresował twórca popkulturowego fenomenu, Chris Carter.

11. sezon będzie ostatnim, w którym zobaczymy komplet głównych bohaterów. - Twórca Z archiwum X komentuje odejście głównej aktorki - wiadomość - 2018-01-04
11. sezon będzie ostatnim, w którym zobaczymy komplet głównych bohaterów.

Gillian Anderson wcielała się w postać agentki Dany Scully od pierwszego sezonu Z archiwum X wyemitowanego w 1993 roku i razem z partnerującym jej Davidem Duchovnym, grającym agenta Muldera, stała się ikoną i jednym z fundamentów serialu. Sukces produkcji aktorka przekuła w kolejne uznane role, m.in. w serialach Upadek i Hannibal. Anderson po raz pierwszy chęci opuszczenia X-Files komunikowała w październiku 2017 roku i potwierdziła je 20 grudnia w wywiadzie udzielonym serwisowi TV Insider.

Wieści te poruszyły fanów serialu, którzy zaczęli się zastanawiać, co dokładnie oznacza to dla przyszłości ich ulubionej produkcji. Już raz próbowano zaburzyć fundament produkcji i zamiast na parze Mulder i Scully skupić się tylko na kobiecej połowie tego duetu, co jednak zaowocowało jednym z najgorzej przyjętych sezonów w całej historii X-Files. Ponowne podjęcie takiego ryzyka przez producentów nie jest więc wcale pewne. Do informacji odniósł się w trakcie sesji AMA w serwisie Reddit twórca serialu Chris Carter, choć jego wypowiedź nie rozwiewa wszystkich wątpliwości:

Dla mnie serial zawsze był o Mulderze i Scully. Pomysł, by produkować kolejne odcinki bez niej nie jest czymś, co musiałbym kiedykolwiek wcześniej rozważać.

Czy jej postać otrzymała odpowiednie pożegnanie? Myślę, że będziecie chcieli uważnie obejrzeć finał serii.

Wspomniana przez Cartera nowa, jedenasta seria składać się będzie z 10 odcinków, z czego pierwszy swoją premierę ma dzisiaj. Ostatni sezon, w którym zobaczymy agentkę Scully, skupia się na poszukiwaniach zaginionego syna pary głównych bohaterów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.