Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2018, 11:13

Twórca Stardew Valley czasowo wstrzymał prace nad nowym projektem

Twórca Stardew Valley ogłosił, że utworzy zespół zajmujący się dalszym rozwojem tego przeboju. Do czasu jego uformowania deweloper wstrzymał prace nad swoim nowym projektem.

sTwórca Stardew Valley czasowo wstrzymał prace nad nowym projektem - ilustracja #1

Stardew Valley będzie dalej rozwijane

STARDEW VALLEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: ConcernedApe
  2. Wydawca: Chucklefish
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, PS4, PSV, XONE, Switch, iOS

Rolnicze RPG Stardew Valley to jeden z najbardziej imponujących niezależnych sukcesów ostatnich lat. Gra zyskała wielką popularność na PC, a potem podbiła konsole i urządzenia mobilne z systemem iOS. Jej twórca, czyli Eric „ConcernedApe" Barone, po wydaniu patcha 1.4 zamierzał skoncentrować się wyłącznie na swoim kolejnym, niezapowiedzianym jeszcze projekcie, ale teraz przyznał, że zmienił zdanie i nie chce porzucać swojego pierwszego przeboju.

Problemy twórcy wynikają z tego, że opracował Stardew Valley samodzielnie i potem w ten sam sposób rozwijał ten projekt po premierze. Nie jest więc specjalnym zaskoczeniem, że po wielu latach produkcji gra go po prostu zmęczyła. Dlatego początkowo zamierzał zaprzestać nad nią dalszych prac i skoncentrować się na nowym tytule. Ostatecznie jednak postanowił, że najlepszym rozwiązaniem będzie utworzenie nowego zespołu, który zajmować się będzie wyłącznie dalszym rozwojem Stardew Valley.

Deweloper zapewnił, że nadal będzie nadzorował prace nad swoim pierwszym projektem i jako jedyny ma tworzyć nowe wątki fabularne oraz utwory muzyczne. Natomiast zespół zajmie się ulepszaniem strony technicznej i wprowadzaniem dodatkowych funkcji oraz elementów graficznych. Dzięki temu Barone będzie w stanie kontynuować produkcję niezapowiedzianego projektu bez szkody dla przyszłości Stardew Valley.

Twórca odniósł się także do kilku innych kwestii. Posiadacze Stardew Valley na Xboksa One i PlatyStation 4 wciąż czekają na swoją wersję patcha 1.3, wprowadzającego multiplayer. Wydanie na Nintendo Switch już go dostało, ale łatka ma sporo problemów technicznych, które należy usunąć. Za edycje konsolowe gry odpowiada studio Sickhead Games, ale Barone zapewnił, że prace nad aktualizacjami postępują szybko i nie powinniśmy na nie czekać długo.

Wersja Stardew Valley na Nintendo Switch otrzymała multiplayer kilka dni temu. Posiadacze wydań na Xboksa One i PlayStation 4 muszą jeszcze trochę poczekać. - Twórca Stardew Valley czasowo wstrzymał prace nad nowym projektem - wiadomość - 2018-12-17
Wersja Stardew Valley na Nintendo Switch otrzymała multiplayer kilka dni temu. Posiadacze wydań na Xboksa One i PlayStation 4 muszą jeszcze trochę poczekać.

Sam twórca obecnie poświęca uwagę głównie patchowi 1.4 do wersji pecetowej i do momentu jego ukończenia wstrzymał prace nad nowym projektem. Wspominany już zespół mający rozwijać Stardew Valley zostanie uformowany dopiero po wydaniu tej aktualizacji.

Przypomnijmy, że Stardew Valley zadebiutowało w lutym 2016 roku na PC. Gra została przyjęta bardzo ciepło (średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 89%) i okazała się dużym przebojem kasowym, na samym Steamie sprzedając się w ponad 3 mln egzemplarzy w ciągu kilkunastu miesięcy od premiery. Sukces produkcji sprawił, że została ona z czasem przeniesiona na PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa One, Nintendo Switch oraz system iOS. W drodze jest także wersja na Androida.

  1. Oficjalna strona gry