Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2022, 14:50

autor: Marcin "Nicek" Nic

Twórca Andora sugeruje, kiedy możemy spodziewać się 2. sezonu

Andor to kolejny serial, który pokaże nam historię postaci znanej z filmów Star Wars. Wiadomo, że ta produkcja będzie miała dwa sezony, jednak nie podano informacji, kiedy zadebiutuje druga seria. Reżyser widowiska wyjawił, kiedy mniej więcej możemy się tego spodziewać.

Źródło fot.: Andor; Disney; 2022

Andor to nowy serial zmierzający na platformę Disney+, który w przeciągu dwóch sezonów opowie historię Cassiana Andora, znanego z filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie. Pomimo jutrzejszej premiery nowej produkcji, nadal nie wiemy, kiedy zadebiutuje jej drugi sezon.

Disney+ kupisz tutaj

Trochę światła na ten temat w ostatnim wywiadzie rzucił Tony Gilroy, showrunner serialu (via Screen Rant). Chociaż nie podał dokładnej daty premiery drugiej serii Andora, to wyjawił, kiedy rozpoczną się nad nią prace. Rozmowa dotyczyła również przyszłych planów Gilroya po zakończeniu przygody z Andorem.

Mój wkład w tę społeczność jest taki, że jak skończę, to będę miał na koncie 26 godzin materiału w świecie Gwiezdnych wojen. Jeszcze trochę się przy tym pokręcę. Zostały mi dwa lata. Drugą część zaczniemy kręcić w listopadzie i skończymy w sierpniu, patrząc na nasz poprzedni schemat. Potem przyjdzie czas na postprodukcję, która ostatnim razem trwała około roku.

Z wypowiedzi Tony’ego Gilroya wynika więc, że fani czekający na jakiekolwiek informacje na temat drugiego sezonu Andora, będą musieli uzbroić się w dużą dozę cierpliwości. Słowa showrunnera jasno wskazują, że na kolejną serię będzie trzeba poczekać przynajmniej do jesieni 2024 roku.

Taka wiadomość powinna jednak przynieść odrobinę ulgi fanom Gwiezdnych wojen, którzy czekają na jakiekolwiek wieści na temat przyszłości ich ulubionego uniwersum. Na tę chwilę nie wiadomo zbyt wiele o dalszym rozwoju serialowego i filmowego świata, pomimo wcześniejszej zapowiedzi kilku projektów.

Oczywiście może się okazać, że ramy czasowe podane przez Tony’ego Gilroya będą błędne, a drugi sezon będzie gotowy wcześniej niż się spodziewamy. Warto jednak pamiętać, że sytuacja na świecie może w każdej chwili ulec drastycznej zmianie, a jesień 2024 roku może także zmienić się na bardziej odległy termin.

Zanim dojdzie do premiery drugiego sezonu, na fanów Gwiezdnych wojen czeka debiut pierwszych odcinków Andora, które już jutro pojawią się na platformie Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.