Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 września 2022, 13:59

autor: Marcin "Nicek" Nic

Andor od Disney Plus jest niesamowity według pierwszych opinii

Andor to kolejny serial w świecie Star Wars, który trafi bezpośrednio na platformę Disney+. Na kilka dni przed premierą w sieci można przeczytać pierwsze opinie na jego temat.

Źródło fot.: Andor; Tony Gilroy; Disney; 2022

Andor to prequel filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie z 2016 roku. Produkcja swoją historię koncentruje na postaci Cassiana Andora pięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Łotrze 1. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali, którego akcja została osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Na kilka dni przed premierą przedstawiciele mediów otrzymali możliwość obejrzenia pierwszych czterech epizodów. Dlatego z tej okazji w sieci pojawiły się pierwsze opinie na temat Andora. Czy Disney w końcu stworzył serial, w którym będzie czuło się klimat Gwiezdnych wojen, a sama produkcja nie będzie jedynie ukłonem w kierunku fandomu?

Jak można było się domyślić, pierwsze opinie na temat serialu Andor są w dużej mierze bardzo pozytywne. Dziennikarze chwalą przede wszystkim ton produkcji, który jest bardziej mroczny i poważniejszy od dotychczasowych serii ze świata Star Wars. Poza tym w końcu historia została skupiona na osobach, które nie są wrażliwe na moc.

O rany, Andor jest po prostu niesamowity. Otrzymaliśmy thriller szpiegowski z mnóstwem głębi i świetną intrygą, która pasuje do Gwiezdnych wojen, a jednocześnie nie przypomina niczego, co widzieliśmy wcześniej. Jest to telewizyjny dramat premium pod względem tonu i narracji – Jeff D. Lowe.

Obejrzałem pierwsze cztery odcinki Andora i uwielbiam jego przyziemne podejście do historii. Nie ma tutaj tyle humoru, co w pozostałych serialach. Mamy do czynienia bardziej z dramatem kryminalnym, aniżeli ze space operą. Powstawanie rebelii jest świetnie pokazane – Erik Davis.

Jestem po czterech odcinkach Andora i muszę przyznać, że serial jest giga udany! Świetny szpiegowski klimat i historia pokazana z perspektywy „zwykłego" człowieka – Halfish.

Właśnie obejrzałem pierwsze odcinki Andora i były wspaniałe. Zdecydowanie wolniejsza, ale niesamowicie wciągająca historia. W przypadku Gwiezdnych wojen jest to zupełnie inne, ale działa dobrze. Szczególnie trzeci odcinek był dobry. Nie mogę doczekać się, by więcej o tym porozmawiać – Star Wars Explained.

Andor nie przypomina żadnej dotychczasowej historii z uniwersum Star Wars. Diego Luna znajduje się w centrum oszałamiającego i niebezpiecznego świata pogrążonego w chaosie. To dojrzała oraz najbardziej inteligentna historia, z jaką mieliśmy do czynienia – Maggie Lovitt.

Jak więc widać, pierwsze opinie są niezwykle pozytywne i zwiastują, że fani Gwiezdnych wojen w końcu doczekali się ambitnego i mrocznego projektu w ich ukochanym świecie. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że John Gilroy, reżyser widowiska, skupił się na zwykłych mieszkańcach Imperium. Twórca obiecywał również bardziej dojrzałe podejście do historii, co pierwsze opinie potwierdzają.

Własne zdanie na temat Andora będzie można wyrobić sobie już w przyszłym tygodniu. Serial zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ 21 września.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.