Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2013, 18:49

autor: Adrian Werner

TUG - baśniowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze

Sukcesem zakończył się Kickstarter gry RPG TUG. Produkcja postawi na sandboksową swobodę i baśniowe klimaty. W planach jest jedynie wersja pecetowa.

Dobiegł końca Kickstarter sanboksowego RPGa TUG. Akcja okazała się sporym sukcesem – twórcy uzbierali 293 tysiące dolarów, czyli prawie 80 tys. więcej niż wynosiła wymagana kwota minimalna. Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jej premiera zapowiadana jest na początek 2015 roku.

  1. TUG – strona Kickstartera
  2. TUG – oficjalna strona gry

Gra nastawiona będzie głównie na tryb multiplayer, ale nie zaoferuje skali znanej z produkcji MMO. Zamiast tego skoncentruje się na dostarczaniu dobrej zabawy niewielkim grupom graczy. Akcja osadzona zostanie w pełnej magii krainie, której pod względem klimatu bliżej będzie do baśni niż współczesnego fantasy. Autorzy stawiają na pełną sandboksową swobodę. Gracze sami zdecydują czym mają się zająć ich postacie. W trakcie zabawy będziemy mogli m.in. odkopać ruiny wymarłych cywilizacji, polować na potwory, zastawiać pułapki, hodować i tresować zwierzęta oraz wznosić domy. W TUG zabraknie typowego wątku fabularnego, ale stworzony przez autorów świat ma mieć bogatą historię, którą odkryją bardziej dociekliwi gracze.

TUG - baśniowe RPG odniosło sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Pomimo bajkowego klimatu gra ma być całkiem realistyczna. Interfejs nigdy nie przekaże nam informacji, których nie posiada nasza postać. Dlatego nie zobaczymy np. imion graczy nad ich głowami, a stworzenie mapy będzie wymagało sporego wysiłku. Ponadto wszystkie obiekty w wirtualnym świecie mają mieć własne rozmiary i wagę. Oznacza to, że nie będziemy mogli nieść w plecaku dwudziestu toporów i dwunastu tarczy. Takie podejście ma wymusić podejmowanie ciężkich decyzji. Przykładowo, zabranie na wyprawę drugiego miecza może uratować nam życie, gdy pierwszy się wyszczerbi, ale noszenie obu oręży sprawi, że w ekwipunku nie pozostanie dużo miejsca na zapasy.

System walki rozgrywany będzie czasie rzeczywistym i przypominać ma przygodowe gry akcji. Kluczową rolę odegra zatem dobry refleks oraz umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika. Starcia kontrolowane będą przez rozbudowany silnik fizyczny. Dodatkową atrakcja mają być potężne narzędzia moderskie.