Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2013, 12:51

autor: luckie

Tribal Towers – nowa gra twórców Crackdown 2

Co prawda, w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać Crackdown 3, ale studio Ruffian Games przygotowuje coś nowego. Tribal Towers jest nowym projektem twórców Crackdown 2. Ponadto pracują oni nad niezapowiedzianym tytułem pod okiem dużego wydawcy.

Studio Ruffian Games, autorzy Crackdown 2 i współtwórcy Crackdown, ogłosiło, że nie pracuje obecnie nad Crackdown 3, ale ma za to w zanadrzu inną grę – Tribal Towers. Na jej temat nie wiemy na razie nic ponad to, że będzie najprawdopodobniej tytułem pecetowym, w całości ufundowanym przez Ruffian Games. Jedynym materiałem z nadchodzącej produkcji jest poniższa grafika:

Pierwsza grafika z Tribal Towers
Pierwsza grafika z Tribal Towers

Po ukończeniu Crackdown 2 Ruffian Games współpracowało przy różnych projektach, w tym przy tytułach AAA, wykorzystujących m.in. technologię Kinect oraz silniki CryEngine 3 i Unity. Bez wdawania się w szczegóły, współzałożyciel studia, Billy Thomson wyznał, że przez te lata ekipa sporo się nauczyła. Decyzję o samodzielnym wydaniu gry członkowie studia powzięli po pokazie gier niezależnych Rezzed, która natchnęła ich do wzięcia się za własny, nienadzorowany przez nikogo projekt. Thomson obiecał zdradzić więcej szczegółów na temat gry w następnym tygodniu.

Ponadto ludzie ze studia Ruffian Games zaangażowani są w produkcję dużej gry dla znanego wydawcy, na temat której jednak nie mogą puścić pary z ust.

Crackdown 2 jest kontynuacją niezłego futurystycznego klona GTA, wydanego w 2010 roku, wyłącznie na Xboksie 360. Gra otrzymała nieco słabsze recenzje niż poprzedniczka. Ponadto członkowie studia Ruffian Games brali udział przy tworzeniu pierwszej części serii Grand Theft Auto i Crackdown.

gry