Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2018, 15:05

autor: Jiker

Tom Hardy ogłasza koniec zdjęć do filmu Venom

Aktorzy, którzy ostatnie miesiące spędzili na planach filmowych w Atlancie, Nowym Jorku i San Francisco, ukończyli swoją pracę. Informację przekazał Tom Hardy, grający w adaptacji przygód Venoma Eddiego Brocka.

Tom Hardy, odtwórca roli Eddiego Brocka w kinowej adaptacji przygód Venoma, czyli jednego z arcywrogów Spider-Mana, poinformował na Instagramie o ukończeniu zdjęć do filmu. Obraz w reżyserii Rubena Fleischera (znanego z Zombieland i Gangster Squad: Pogromców mafii) ma trafić do kin w października tego roku.

Prace na planie filmu Venom dobiegły końca. - Tom Hardy ogłasza koniec zdjęć do filmu Venom - wiadomość - 2018-01-29
Prace na planie filmu Venom dobiegły końca.

Jednocześnie serwis comicbook.com zebrał w jednym miejscu kilka istotnych informacji na temat ekranizacji. Po pierwsze, Venom ma zapoczątkować ustanowione przez firmę Sony Uniwersum Marvela, do którego w przyszłości dołączą również Silver & Black (produkcja o Silver Sable i Black Cat, planowana na 2019 rok), a także samodzielny film o Morbiusie (jednym z przeciwników Spider-Mana). Ostatnie pogłoski wskazują również na możliwość podpięcia projektu pod Marvel Cinematic Universe.

Tom Hardy ogłasza koniec zdjęć do filmu Venom - ilustracja #2

VENOM W SKRÓCIE:

  1. Data premiery: 8 października 2018 roku
  2. Reżyseria: Ruben Fleischer
  3. Obsada: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson, Tom Holland (?), Riz Ahmed (?).
  4. Produkcja: Columbia Pictures, Marvel Entertainment
  5. Dystrybucja: Sony Pictures

Po drugie, zgodnie z tym, co mówił pod koniec ubiegłego roku Tom Hardy, film będzie wypełniony akcją, którą ma zrównoważyć spora dawka czarnego humoru. Po trzecie wreszcie, inspiracją dla twórców Venoma była limitowana, 6-zeszytowa seria komiksowa Venom: Lethal Protector z 1993 roku. Rozpoczyna ją zawarcie rozejmu między Venomem i Spider-Manem, oraz przeprowadzka tego pierwszego do San Francisco, gdzie zostaje zaatakowany przez syna jednej ze swoich ofiar i zwraca na siebie uwagę organizacji Life Foundation, która ma zamiar odkryć tajemnice symbiontu i wykorzystać je do własnych celów.

Venom zagości w kinach 5 października tego roku. W filmie Rubena Fleischera zagrają Tom Hardy (Locke, Mad Max: Na drodze gniewu, Tabu), Michelle Williams w roli Anne Weying, żony Eddiego Brocka, przyszłej She-Venom (Blue Valentine, Manchester by the Sea) i Woody Harrelson (Iluzja, Igrzyska śmierci, Wojna o planetę małp). Według plotek, w obrazie zobaczymy również Toma Hollanda (aktualnego Spider-Mana) jako Petera Parkera oraz Riza Ahmeda odgrywającego postać doktora Carltona Drake’a.

  1. Venom w serwisie Marvel.com