Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2018, 15:36

autor: Kamil Zwijacz

Włoskie czołgi pojawią się w World of Tanks

W tym roku oprócz Polski w popularnej produkcji free-to-play World of Tanks zadebiutują Włochy. Pierwszym czołgiem wprowadzonym przez Wargaming.net ma być Progetto M35 mod 46.

Firma Wargaming zapowiedziała drugą z nacji, która trafi w tym roku do World of Tanks. Pierwszą będzie Polska, która jednak zadebiutuje w późniejszym, nieznanym jeszcze terminie. Natomiast wcześniej doczekamy się Włoch, ale nie oznacza to, że możecie się ich spodziewać na dniach, gdyż czołgi znajdują się dopiero w fazie przedtestowej, gdzie obecnie są dopieszczane pod względem wizualnym.

Na ten moment nie posiadamy jeszcze zbyt wielu informacji na temat włoskich maszyn, ale wiemy, że ich trzonem będzie pełna linia czołgów średnich (od I do X tieru). Pierwszym z nich ma być Progetto M35 mod 46, cechujący się dobrą mobilnością, ale słabym pancerzem.

Dzięki automatycznemu przeładowaniu ma on pozwalać na rozgrywanie każdej bitwy w nowy sposób. Mechanika ta umożliwia wystrzeliwanie salwy pocisków znajdujących się w magazynie w ciągu około 10 sekund. W opisywanym czołgu zostanie ona zmodyfikowana, gdyż oprócz tej funkcji, którą deweloper określił mianem „klasycznej”, zastosowane zostanie jeszcze jedno rozwiązanie. Po wystrzeleniu pierwszego pocisku rozpoczyna się ładowanie kolejnego i w tym momencie będziemy mieć dwie możliwości – albo zaczekać na zakończenie ładowania, co z każdym kolejnym pociskiem zajmować ma coraz więcej czasu, albo od razu wystrzelić pozostałe.

Progetto M35 mod 46 pierwszym włoskim czołgiem. - Włoskie czołgi pojawią się w World of Tanks - wiadomość - 2018-01-30
Progetto M35 mod 46 pierwszym włoskim czołgiem.

Wargaming zaznacza, że to dopiero początek pracy nad nową mechaniką, gdyż firma chce:

„zastosować złożoną metodę, gdzie unikalność nie jest zdefiniowana przez pojedyncze parametry (takie jak uszkodzenia na minutę czy wartości penetracji), ale przez zbiór połączonych zależności i możliwość oddania strzału w trakcie przeładowywania.”

Zapowiada się ciekawie, ale zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce. Na koniec publikujemy jeszcze prawdopodobną rozpiskę włoskiego drzewka technologicznego na niskich tierach (dzięki, Rykoszet):

  • Fiat 3000,
  • Carro Armato L6/40,
  • Carro Armato M13/40,
  • Carro Armato M14/41,
  • Carro Armato P26/40,
  • Ansaldo-Fiat P43 bis.