Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 września 2020, 12:28

autor: Karol Laska

Tom Cruise wydał fortunę na statki, aby dokończyć Mission: Impossible 7

Prace nad Mission: Impossible 7 zostaną wznowione, a Tom Cruise nie życzy sobie kolejnych opóźnień związanych z pandemią. W związku z tym aktor wynajął statki wycieczkowe dla całej ekipy filmowej, aby ograniczyć ryzyko zarażenia.

Tom Cruise wydał fortunę na statki, aby dokończyć Mission: Impossible 7 - ilustracja #1
Przed wejściem na statek kosmiczny, Cruise załatwił sobie statek wycieczkowy.

W dobie koronawirusa praca na planach zdjęciowych jest bardzo niestabilna. Należy przestrzegać ściśle określonych obostrzeń związanych z pandemią, choć i tak nigdy nie wiadomo, czy kolejnego dnia nie przyjdzie polecenie z góry, aby zawiesić na określony czas działania i dokonać przesunięcia premiery filmu. Dlatego też rok 2020 nie obfituje w nowości kinowe, a niepewny jest też los branży w kolejnych kilku latach.

Tom Cruise ma dość tego typu niespodzianek i znowu pokazuje, że nie uznaje półśrodków. Lada moment wznowione zostaną zdjęcia do siódmej części Mission: Impossible, której, jak wiadomo, aktor jest nieodzowną częścią. Postanowił on wynająć dwa ogromne statki na czas kręcenia potrzebnych scen w Norwegii. Wszystko po to, aby zebrać ekipę w jednym miejscu i zminimalizować ryzyko zarażenia siebie oraz innych ludzi (via CruiseCritic).

Tom Cruise wydał fortunę na statki, aby dokończyć Mission: Impossible 7 - ilustracja #2
A tak prezentuje się jeden z gigantów wynajętych przez aktora.

Co prawda serwis Daily Mail podaje, że norweski minister kultury Abid Raja zezwolił na nagrywanie filmu z pominięciem dwutygodniowej kwarantanny, ale nakazano obsadzie przeprowadzać przynajmniej dwa testy na koronawirusa na 48 godzin oraz zabroniono jej zbliżać się do osób niezwiązanych z produkcją. Dlatego też Cruise postanowił ułatwić zadanie swoim współpracownikom.

Statki wynajęte przez 58-letniego aktora to norweskie wycieczkowiec linii Hurtigruten – Fridtjof Nansen (530 miejsc) oraz Verstarelen (318 miejsc). Za ten pierwszy zapłacono 500 tysięcy funtów, cena drugiego nie jest jeszcze znana. Nie podano, czy posłużą one jedynie jako tymczasowe schronienie, czy też zostaną użyt w którejś ze scen w filmie. Wiemy tylko, że Cruise chce nakręcić Mission: Impossible 7 jak najszybciej, a ta inwestycja ma zapewnić bezproblemowe dokończenie prac produkcyjnych. Film zadebiutuje w kinach w listopadzie 2021 roku.