filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2024, 18:26

Tom Bombadil zadebiutuje na ekranach we Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy. Pokazano pierwsze zdjęcia

Ujawniono, jak we Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy będzie wyglądał Tom Bombadil oraz jaką rolę odegra w 2. sezonie serialu.

Źródło fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Patrick McKay i JD Payne, Amazon Prime Video, 2022
i

Tom Bombadil, jak wie już wielu fanów Władcy Pierścieni, został wycięty z filmów. Bohater mimo występowania w książkach, nie zdołał zagrzać miejsca w ekranizacjach, gdzie zwyczajnie zabrakło dla niego czasu i był dla filmowców najmniej potrzebnym elementem, dlatego mogli się z nim rozstać.

Jak się okazuje, podobnego problemu nie mieli twórcy Pierścieni Władzy, Patrick McKay i JD Payne, którzy postanowili wykorzystać Toma Bombadila w swojej produkcji, wprowadzając go w 2. sezonie serialu. Jak sami przyznali: „W dziwny sposób, jest tak jakby najbardziej pasującą do Władcy Pierścieni rzeczą we Władcy Pierścieni, a jednocześnie pierwszą rzeczą, którą byś wyciął, gdybyś adaptował to na film. Ale my mamy przewagę serialu, dlatego znajdziemy sposób na wykorzystanie tego”. Vanity Fair ujawniło pierwsze spojrzenie na tę postać.

Twórcy zastanawiali się, jak wpleść Toma w dramatyczną narrację serialu, co w przypadku postaci, która nazbyt w nic się nie angażuje, jest trudne.

Zaczęliśmy się zastanawiać: “Na czym mu zależy? I jak możemy z pomocą tego wpleść go w fabułę?”. Wiemy, że dba o świat naturalny. I wiemy, że chętnie pomaga. Nie pchnie cię do przodu, ale pomoże ci. A więc, tradycyjnie, żyje w tym miejscu zwanym Wija, które jest tym, jakby zaczarowanym lasem.

W 2. sezonie Pierścieni Władzy historia Toma Bombadila ma spleść się z tą Nieznajomego. Mimo że nie jest to bohater, który w cokolwiek się angażuje, tym razem wkroczy do działania i wpłynie na Nieznajomego, przede wszystkim ze względu na niszczejący świat przyrody, na którym mu zależy i który chce ochronić.

W Toma Bombadila w Pierścieniach Władzy wciela się Rory Kinnear, który występował w ostatnich czterech filmach o Jamesie Bondzie i w Black Mirror.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej