filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2024, 16:10

autor: Pamela Jakiel

2. sezon Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy ma pierwszy zwiastun i datę premiery. Sauron powrócił, ale wygląda zupełnie inaczej

Pierwszy zwiastun serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy trafił do sieci. Zobaczcie, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej odsłonie najdroższej serii Amazona.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to najdroższy serial Amazona. Drugi sezon odcinkowego widowiska, które opowiada historię tytułowych artefaktów wykutych w Drugiej Erze Śródziemia, doczekał się pierwszego zwiastuna. Zobaczcie, czego możemy spodziewać się po nadchodzących epizodach.

Druga seria Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy będzie składać się z ośmiu odcinków. Pierwszy sezon zakończył się powstaniem pierścieni i powrotem Saurona. W nowych epizodach bohaterowie będą musieli uporać się z wrogiem i wewnętrznymi sprawami, a po czasie pokoju nadchodzą gwałtowne zmiany.

W drugim sezonie Sauron powrócił. Wypędzony przez Galadrielę, pozbawiony armii i sojuszników, musi polegać na własnej przebiegłości, aby odbudować swoje siły i nadzorować tworzenie Pierścieni Władzy – czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

W nadchodzącej, mroczniejszej odsłonie wprowadzeni zostaną nowi bohaterowie, między innymi elf Cirdan. Prawdopodobnie zobaczymy również Celeborna, męża Galadriel.

Pierwszy sezon Pierścieni władzy nie mógł się pochwalić wysokim poziomem ukończenia, więc zapowiadane intensywniejsze tempo może wyjść widowisku na dobre. Zdjęcia do produkcji powstawały od końca 2022 roku w Wielkiej Brytanii, w okolicach Londynu. Ze względów ekonomicznych zrezygnowano z kręcenia w Nowej Zelandii.

Przypomnijmy, że akcja serialu Amazona rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z Hobbita i Władcy Pierścieni. Do obsady serialu Pierścienie Władzy należą m.in. Morfydd Clark, Benjamin Walker, Charles Edwards, Charlie Vickers, Markella Kavenagh, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Cordova, Tyroe Muhafidin, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur i Trystan Gravelle.

Premiera drugiego sezonu Pierścieni władzy odbędzie się 29 sierpnia.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej