Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 6 czerwca 2024, 13:37

autor: Olga Fiszer

To prawdopodobnie jedna z ostatnich szans na zakup tego zestawu w tak dobrej cenie. Wkrótce imponujący model LEGO Star Wars AT-AT może być wart fortunę

LEGO AT-AT – odporny na wszelkie pułapki rebeliantów – w tak niskiej cenie raczej już się nie przytrafi. Zestaw 75288 najwierniej oddaje wygląd kroczącej maszyny.

Źródło fot. Materiały promocyjne, LEGO.pl
i

W piątej części sagi Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje ukazał się imponujący arsenał kosmicznych maszyn, a wśród nich monumentalny kolos z bitwy o Hoth – AT-AT. Od 2003 roku firma LEGO oddała w ręce fanów sporo dużych modeli tego imponującego kroczącego transportera, znacząco różniących się pod względem wyglądu i konstrukcji. Zestaw 75288 AT-AT z 2020 roku najlepiej oddaje charakterystyczną sylwetkę pojazdu. Produkcja tych klocków została zakończona w tym roku, więc nie kupicie ich już w oficjalnym sklepie LEGO, ale za to możecie je dostać w niezłej cenie na Amazonie.

Zestaw, który zadowoli każdego miłośnika Gwiezdnych wojen, w najniższej cenie na polskim rynku

Najstabilniejszy ze wszystkich AT-ATów

Po złożeniu AT-AT ma 35 cm wysokości, 38 cm długości i 15 cm szerokości, czyli niewiele więcej od swoich poprzedników. Model ten ma stałą szerokość na całej długości w sekcji transportowej żołnierzy, co czyni go solidniejszym.

Mimo imponujących rozmiarów ciężar AT-AT jest równomiernie rozłożony, co pozwala na dowolne ustawienie nóg. Głowa maszyny jest również bardziej ruchoma, zapewniając większy zakres obrotu w porównaniu do poprzednich zestawów.

Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl. - To prawdopodobnie jedna z ostatnich szans na zakup tego zestawu w tak dobrej cenie. Wkrótce imponujący model LEGO Star Wars AT-AT może być wart fortunę - wiadomość - 2024-06-06
Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl.

W kokpicie maszyny, zgodnie z tradycją, zmieszczą się trzy minifigurki: dwóch kierowców i oficer (poprzednie modele miały jedynie dwa fotele). Zadbano też o wystarczająco dużo miejsca na różne drukowane panele sterowania, które odzwierciedlają rzeczywiste funkcje maszyny (zero naklejek w tym zestawie!). Ta modyfikacja, choć może wydawać się niewielka, wymagała radykalnych zmian w projekcie i pozwoliła na najwierniejsze odwzorowanie materiału źródłowego.

Najbardziej charakterystyczna maszyna bojowa ze świata Gwiezdnych wojen w tak niskiej cenie!

Otwierana część transportowa zawiera pięć foteli i blaster E-Web. W garażu schowany jest ścigacz, a imponujące detale widać też w tylnej części zestawu, gdzie umieszczono cylindryczny zbiornik paliwa.

Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl. - To prawdopodobnie jedna z ostatnich szans na zakup tego zestawu w tak dobrej cenie. Wkrótce imponujący model LEGO Star Wars AT-AT może być wart fortunę - wiadomość - 2024-06-06
Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl.

Otwierany właz umieszczony z przodu kryje przekładnię Technic. Obracanie tego mechanizmu uwalnia sznurek spod AT-AT, umożliwiając odtworzenie sceny, w której Luke Skywalker wrzuca detonator termiczny. W poprzednich modelach kabel był obecny, lecz nigdy się nie ruszał. I tym razem projektanci LEGO wykorzystali prawie każdą dostępną przestrzeń.

Ten zestaw będzie już tylko zyskiwał na wartości

Zestaw LEGO Star Wars AT-AT 75288 był dostępny od sierpnia 2020 do grudnia 2023 roku, a jego początkowa cena wynosiła około 600 zł. Aktualnie najmniej zapłacicie za te klocki na Amazonie – kupicie je tam za 749 zł. Cena tego zestawu, jak w przypadku wszystkich wycofanych z produkcji klocków, będzie tylko rosnąć, więc jeśli zależy Wam na jego zakupie, lepiej się pospieszcie.

Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl. - To prawdopodobnie jedna z ostatnich szans na zakup tego zestawu w tak dobrej cenie. Wkrótce imponujący model LEGO Star Wars AT-AT może być wart fortunę - wiadomość - 2024-06-06
Źródło: materiały promocyjne, LEGO.pl.

Kup LEGO Star Wars AT-AT za 749 zł.

Pomijając oczywiście ogromnego AT-ATa, zestaw 75288 to najlepszy model tego pojazdu od LEGO w historii. Jest zdecydowanie bardziej szczegółowy od swoich poprzedników, a powiększenie kokpitu okazało się szczególnie udane. Trudno sobie wyobrazić, żeby jakikolwiek fan Gwiezdnych wojen mógł czuć się rozczarowany.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Do działu poradników w GRYOnline.pl dołączyła w 2019 roku. Niemniej na łamach serwisu można natknąć się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Była pracownica korpo, która postanowiła wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate’a 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala). Po godzinach lubi malować figurki lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej