Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 grudnia 2021, 10:23

Titanfall 2 uratowane przez fanów dzięki modowi Northstar

Fani postanowili sami uratować grę Titanfall 2. Efektem jest mod Northstar, który pozwala na korzystanie z prywatnych serwerów, jak również mocno ogranicza problemy z atakami hakerskimi.

Seria Titanfall została praktycznie porzucona przez swoich autorów, czyli ludzi ze studia Respawn. Twórcy po prostu poddali się w kwestii zapobiegania atakom hakerskim. Sytuacja jest tak zła, że pierwsza odsłona cyklu została wycofana ze sprzedaży. Drugą nadal można kupić, ale komfortowa zabawa jest często niemożliwa. Na szczęście grupa fanów postanowiła coś z tym zrobić i efektem tego jest wypuszczony właśnie mod Northstar. To korzystający z modelu open source projekt, dzięki któremu możliwe stało się zakładanie i prowadzenie własnych prywatnych serwerów Titanfall 2. Musicie go także pobrać, jeśli chcecie bawić się na tych serwerach.

Mod nie naprawia niedoróbek, które spowodowały, że ataki na Titanfall 2 są tak łatwe. Sama natura prywatnych serwerów sprawia jednak, że ten problem zostaje zminimalizowany. Osoba chcąca zepsuć nam zabawę musi bowiem wpierw znaleźć adres IP serwera. Jeśli bawimy się we w pełni prywatnych meczach jest to bardzo trudne, gdyż takie potyczki nie są wyświetlane na tzw. master serwerze.

Mod działa tylko na PC, więc gracze konsoli muszą obejść się smakiem, ale trudno na to narzekać, gdyż Northstar stanowi ratunek dla jednej z najciekawszych sieciowych strzelanek. Szkoda, że samo studio Respawn nie pofatygowało się, aby naprawić luki pozwalające na ataki, ale nawet pomijając powodowane przez nie problemy, możliwość stawiania własnych serwerów zabezpiecza przyszłość gry. Zwłaszcza że przy okazji projekt pozwala także korzystać ze skryptów i fanowskiej zawartości. Już teraz dostępne są np. nowe tryby rozgrywki.

Niestety, raczej nie mamy co liczyć na podobny projekt dla pierwszego Titanfalla. Wynika to z tego, że w przypadku kontynuacji studio Respawn wykorzystało elementy technologii związanej z serwerami dla kampanii singleplayer, więc te pliki dołączono do gry i tym samym pomysłowi fani mieli na czym zbudować Northstar. W przypadku pierwowzoru jest inaczej, więc moderzy musieliby opracować całą infrastrukturę sieciową praktycznie od zera, co byłoby znacznie trudniejsze.

Oczywiście studio Respawn mogłoby samodzielnie wypuścić pliki i dane, które umożliwiłyby opracowanie analogicznego projektu do pierwszego Titanfalla, ale raczej nie ma co liczyć na takie posunięcie deweloperów.

  1. Northstar - pobierz mod
  2. Northstar - strona projektu w serwisie GitHub
  3. Recenzja gry Titanfall 2 - Mój przyjaciel tytan