Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lipca 2015, 15:34

autor: Góral

This War of Mine zadebiutowało na urządzeniach mobilnych

Studio 11 bit udostępniło uznaną grę This War of Mine na tabletach działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 oraz iPadach (wymagany iOS 7.0).

Zgodnie z wcześniej złożona obietnicą, studio 11 bit udostępniło na urządzeniach mobilnych znaną z komputerów PC grę This War of Mine. Tytuł dostępny jest już zarówno na Androidzie, jak i iPadach, a by wejść w jego posiadanie należy wydać około 40 zł (cena promocyjna z 33% zniżką obowiązującą w pierwszym tygodniu sprzedaży).

Przed zakupem należy jednak upewnić się, że posiadane przez Was urządzenie spełnia wymagania sprzętowe. W przypadku sprzętu firmy Apple sprawa jest prosta – trzeba korzystać z systemu operacyjnego iOS 7.0. Z kolei użytkownicy tabletów działających pod kontrolą Androida muszą posiadać OS w wersji 4.0 oraz jedno z urządzeń wyposażonych w układy:

Adreno 320 lub nowszy (przetestowane przez dewelopera tablety to: LG G Pad 8.3 LTE, Sony Xperia Tablet Z, Google Nexus 7 z 2013 roku, Sony Xperia Z2 Tablet), Google Nexus 10 z 2013 roku i Samsung Galaxy Tab Pro 10.1);

Tegra 3 lub nowszy (Google Nexus 7, Sony Xperia Tablet S, Nvidia Shield, Nvidia Shield Tablet, Google Nexus 9 i Toshiba Excite Pro);

PowerVR SGX 544 lub nowszy (Acer Iconia A1-830, Kindle Fire HD 8.9 oraz Lenovo Yoga 10).

Zaznaczono, że sprzęt z układami Mali może spełniać wymagania, ale tego typu urządzenia nie zostały przetestowane. Na szczęście Google umożliwia dokonywanie zwrotów zakupionych aplikacji, więc da się sprawdzić na własnej skórze, czy This War of Mine poprawnie działa na Waszych tabletach.

Samej produkcji jako tako polecać nie trzeba, gdyż jest to jedna z najlepszych polskich gier, która ukazała się w 2014 roku na komputerach PC, gdzie zebrała mnóstwo pochwał i zgarnęła trochę branżowych nagród.

Zabawa w produkcji polega na opiekowaniu się grupką cywili, którzy znaleźli się w środku oblężonego miasta. Do naszych zadań należy chociażby wybieranie się na poszukiwania w środku nocy i wytwarzanie przedmiotów podczas dnia, kiedy to nie wolno wychodzić na zewnątrz, gdyż możemy zostać zabici przez snajperów. Więcej informacji na temat tej produkcji znajdziecie w recenzji naszych kolegów z serwisu gry-online.pl.