Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release 11 bit studios S.A. Press Release 25 listopada 2014, 17:55

This War Of Mine w wersji pudełkowej w sprzedaży od 5 grudnia

W grze This War Of Mine gracz nie wciela się w postać elitarnego żołnierza – zamiast tego ma do czynienia z grupką cywili, którzy próbują przeżyć w oblężonym mieście.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Cenega, partner dystrybucyjny firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech informuje, że gra This War of Mine w wersji pudełkowej na PC ukaże się 5 grudnia z polskimi i angielskimi napisami do wyboru. Za polską lokalizację odpowiada wydawca tytułu. Wydanie pudełkowe gry zostało wzbogacone o dwustronny plakat z grafikami z gry. Gra This War of Mine dostępna jest już w wersji cyfrowej do pobrania.

Warto podkreślić, że gra zebrała doskonałe recenzje, oto wybrane oceny:

 1. Filmweb.pl – 9/10
 2. Gry OnLine.pl – 8,5/10
 3. Gamezilla.pl – 9,5/10
 4. PPE.pl – 9,0/10
 5. Interia Gry – 9/10
This War Of Mine w wersji pudełkowej w sprzedaży od 5 grudnia - ilustracja #1

W grze This War Of Mine gracz nie wciela się w postać elitarnego żołnierza – zamiast tego ma do czynienia z grupką cywili, którzy próbują przeżyć w oblężonym mieście. Zmagają się oni z brakiem żywności i lekarstw, a także ciągłym zagrożeniem ze strony snajperów oraz groźnych szabrowników. Nieraz przyjdzie nam podejmować decyzje, które mogą zaważyć na tym, czy uda się przetrwać kolejną dobę. To właśnie cykl dnia i nocy będzie dyktować tempo rozgrywki: w ciągu dnia ukryci snajperzy uniemożliwią opuszczenie schronienia. O tej porze gracz skupi się na dbaniu o swoją kryjówkę oraz cywili – kluczowe będzie zajmowanie się rzeczami potrzebnymi do przetrwania. Z kolei w nocy gracz będzie musiał dokonać wyboru osoby, która wyruszy na poszukiwania jedzenia lub lekarstw, dzięki którym uda się utrzymać ludzi przy życiu. Spróbuj ochronić wszystkich albo zdecyduj się na poświęcenie jednostki. W trakcie wojny nie ma złych ani dobrych decyzji; liczy się tylko przetrwanie.

Kluczowe cechy gry:

 1. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami,
 2. Przejmij dowództwo nad grupą cywili i pomóż im przetrwać wojnę,
 3. Twórz przedmioty, takie jak broń, alkohol, łóżka, piece,
 4. Podejmuj dramatyczne decyzje, od których zależeć będzie życie innych,
 5. Losowo generowany świat i postacie przy każdym uruchomieniu nowej gry,
 6. Wyjątkowy styl przywodzący na myśl rysunki wykonane węglem.

Dwa lata zajęło 11 bit studios tworzenie gry This War of Mine. W tym czasie nie pracowali jedynie nad grafiką, kodowaniem i scenariuszem. Próbowali również uchwycić prawdziwą twarz wojny. Włożyli wiele pracy w zapoznanie się ze wspomnieniami osób, które widziały wojnę na własne oczy. Pragnęli się dowiedzieć, jak wygląda prawdziwe piekło na ziemi. Dziś twórcy This War of Mine chcieliby podziękować wszystkim ludziom za ich wsparcie oraz za podzielenie się historiami swojego życia. Jedną z tych osób jest Emir Cerimovic, którego możecie poznać na tym wideo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

This War of Mine

This War of Mine