Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2016, 18:57

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

The Witness ukaże się na Xboksie One? Tak twierdzi ESRB

The Witness – najnowsza produkcja twórcy Braida – może trafić ostatecznie na Xboksa One. Tak przynajmniej sugeruje amerykańska organizacja ESRB, która poddała niedawno klasyfikacji grę w wersji na konsolę Microsoftu.

The Witness może pojawić się na Xboksie One. - The Witness ukaże się na Xboksie One? Tak twierdzi ESRB - wiadomość - 2016-01-18
The Witness może pojawić się na Xboksie One.

The Witness jest kolejnym projektem autorstwa zespołu dowodzonego przez Jonathana Blowa – człowieka, który odpowiedzialny jest za powstanie kultowej, niezależnej platformówki Braid. Zgodnie z informacjami sprzed kilku miesięcy, 26 stycznia produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz PlayStation 4, natomiast w późniejszym terminie także na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS. Dotychczas autorzy nie potwierdzili czy tytuł doczeka się wersji na Xboksa One, ale jeśli wierzyć zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom amerykańskiej organizacji ESRB, jest to wysoce prawdopodobne. W bazie instytucji znalazł się projekt w wydaniu na konsolę Microsoftu. Oczywiście to jeszcze nie oznacza, że ostatecznie trafi on na platformę giganta z Redmond.

Warto jednak zaznaczyć, że twórcy The Witness nigdy nie wykluczali, że ich gra może zostać wydana na sprzęcie innym niż PC, PS4 i iOS. Na oficjalnej stronie internetowej projektu deweloperzy piszą wprost, że produkcja „nieco później” ukaże się na „pozostałych platformach”. Nie sprecyzowano co prawda, jakich dokładnie, ale można chyba założyć, że chodzi raczej o Xboksa One. Poza tym organizacje pokroju ESRB wielokrotnie ujawniały przedwcześnie istnienie jakichś projektów. Tym razem jest więc najprawdopodobniej tak samo.

The Witness to gra logiczna, której akcja umiejscowiona zostanie na dosyć dużej wyspie. Wypełniona ona będzie różnorodnymi łamigłówkami, a po samym terenie gracze mają się swobodnie poruszać, odkrywając nowe zagadki i sekrety tajemniczego miejsca. Co ciekawe, pracjący nad produkcją Jonathan Blow twierdzi, że ukończenie wszystkich przygotowanych przez niego wyzwań może zająć nawet sto godzin.