Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2019, 12:49

autor: Adrian Werner

The Sinking City - lovecraftowski horror najpewniej zaliczy opóźnienie [aktualizacja]

Horror The Sinking City najpewniej zaliczy dwumiesięczny poślizg. Według najnowszych doniesień, premiera gry może zostać przełożona z marca na maj tego roku.

Wycieczka do tonącego miasta może się opóźnić. - The Sinking City - lovecraftowski horror najpewniej zaliczy opóźnienie - wiadomość - 2019-02-26
Wycieczka do tonącego miasta może się opóźnić.

AKTUALIZACJA:

Skontaktowaliśmy się ze studiem Frogwares w sprawie możliwego opóźnienia premiery. Deweloperzy na razie nie są gotowi zabrać głosu w tej kwestii, ale obiecali, że wydadzą komunikat za tydzień lub dwa.

Fakt, że autorzy szykują się do przekazania jakiś informacji sugeruje, iż doniesienia o przesunięciu premiery znajdą pokrycie w rzeczywistości.

THE SINKING CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Frogwares
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Mamy złe wieści dla graczy czekających na The Sinking City, czyli nową przygodówkę studia Frogwares. Wiele wskazuje na to, że zaplanowany na 21 marca termin premiery nie zostanie dotrzymany i gra zaliczy dwumiesięczne opóźnienie.

Źródłem tych doniesień jest strona sklepu Amazon, gdzie data wydania gry została zmieniona na 24 maja tego roku. Ponadto w bazie danych serwisu Steam wczoraj dokonano kilku zmian, a jedną z nich było usunięcie poprzedniego terminu premiery, ustalonego na 21 marca. Na pocieszenie można dodać, że przy okazji potwierdzono, iż gra otrzyma lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Opóźnienie gry nie byłoby specjalnym zaskoczeniem, bo termin 21 marca 2019 r. ogłoszono w czerwcu ubiegłego roku. Do tego przez ostatnie miesiące o projekcie było dosyć cicho i od dłuższego czasu nie otrzymaliśmy żadnych nowych materiałów wideo.

Przypomnijmy, że The Sinking City zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra zapowiada się na najbardziej ambitny projekt w dorobku studia Frogwares. Będzie to również pierwsza produkcja zespołu z otwartym światem, a elementy RPG sprawią, że także rozgrywka ma odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta ekipa.

Jeśli informacje o opóźnieniu się potwierdzą, to mamy nadzieję, że dodatkowy czas pozwoli autorom lepiej dopracować grę. W zeszłym roku podobny projekt w postaci Call of Cthulhu zadebiutował z wieloma niedoróbkami technicznymi, więc liczymy na to, że The Sinking City nie powtórzy tych błędów.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Sinking City

The Sinking City