Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2019, 12:49

autor: Adrian Werner

The Sinking City - lovecraftowski horror najpewniej zaliczy opóźnienie [aktualizacja]

Horror The Sinking City najpewniej zaliczy dwumiesięczny poślizg. Według najnowszych doniesień, premiera gry może zostać przełożona z marca na maj tego roku.

Wycieczka do tonącego miasta może się opóźnić. - The Sinking City - lovecraftowski horror najpewniej zaliczy opóźnienie - wiadomość - 2019-02-26
Wycieczka do tonącego miasta może się opóźnić.

AKTUALIZACJA:

Skontaktowaliśmy się ze studiem Frogwares w sprawie możliwego opóźnienia premiery. Deweloperzy na razie nie są gotowi zabrać głosu w tej kwestii, ale obiecali, że wydadzą komunikat za tydzień lub dwa.

Fakt, że autorzy szykują się do przekazania jakiś informacji sugeruje, iż doniesienia o przesunięciu premiery znajdą pokrycie w rzeczywistości.

THE SINKING CITY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Frogwares
  2. Wydawca: Bigben Interactive
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Mamy złe wieści dla graczy czekających na The Sinking City, czyli nową przygodówkę studia Frogwares. Wiele wskazuje na to, że zaplanowany na 21 marca termin premiery nie zostanie dotrzymany i gra zaliczy dwumiesięczne opóźnienie.

Źródłem tych doniesień jest strona sklepu Amazon, gdzie data wydania gry została zmieniona na 24 maja tego roku. Ponadto w bazie danych serwisu Steam wczoraj dokonano kilku zmian, a jedną z nich było usunięcie poprzedniego terminu premiery, ustalonego na 21 marca. Na pocieszenie można dodać, że przy okazji potwierdzono, iż gra otrzyma lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Opóźnienie gry nie byłoby specjalnym zaskoczeniem, bo termin 21 marca 2019 r. ogłoszono w czerwcu ubiegłego roku. Do tego przez ostatnie miesiące o projekcie było dosyć cicho i od dłuższego czasu nie otrzymaliśmy żadnych nowych materiałów wideo.

Przypomnijmy, że The Sinking City zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra zapowiada się na najbardziej ambitny projekt w dorobku studia Frogwares. Będzie to również pierwsza produkcja zespołu z otwartym światem, a elementy RPG sprawią, że także rozgrywka ma odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta ekipa.

Jeśli informacje o opóźnieniu się potwierdzą, to mamy nadzieję, że dodatkowy czas pozwoli autorom lepiej dopracować grę. W zeszłym roku podobny projekt w postaci Call of Cthulhu zadebiutował z wieloma niedoróbkami technicznymi, więc liczymy na to, że The Sinking City nie powtórzy tych błędów.

  1. Oficjalna strona gry