Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2019, 16:40

autor: Ender

The Sims 4 kończy ze wsparciem dla 32-bitowych systemów operacyjnych

W czerwcu tego roku The Sims 4 przestanie współpracować z 32-bitowymi systemami operacyjnymi. Ich użytkownicy będą mogli nadal korzystać z gry, ale nie pobiorą już dla niej żadnej nowej zawartości oraz dodatków.

Trudno uwierzyć, ale od premiery The Sims 4 minęło prawie pięć lat. Mimo tego Electronic Arts regularnie wzbogaca grę o nowe aktualizacje oraz dodatki (ostatni ukazał się zaledwie pod koniec ubiegłego miesiąca) i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie. To długotrwałe wsparcie oznacza jednak, że deweloperzy musieli iść na pewne kompromisy, by umożliwić działanie tytułu np. na wiekowych już OS-ach, takich jak Windows XP czy Windows Vista. Wydawca ogłosił właśnie, że w czerwcu tego roku The Sims 4 kończy oficjalnie ze wsparciem dla wszystkich 32-bitowych wersji systemów operacyjnych (od Windows XP do Windows 8). Wprowadzenie zmian pozwoli twórcom na wykorzystanie większej ilości pamięci RAM w grze oraz uwolni ich od dotychczasowych obostrzeń technicznych.

Aby kontynuować zabawę, posiadacze starszych systemów będą musieli pobrać nową wersję gry, zatytułowaną The Sims 4: Legacy Edition, która zostanie udostępniona w czerwcu. Będzie ona pozbawiona opcji sieciowych i zaoferuje wyłącznie dodatkową zawartość tytułu opublikowaną do lutego 2019 roku. Twórcy nie będą też publikować dla niej żadnych nowych łatek i poprawek. Warto zauważyć, że porzucenie przez Electronic Arts wsparcia dla 32-bitowych systemów jest problemem, który dotknie proporcjonalnie większą grupę graczy, niż można byłoby się spodziewać. Marka nThe Sims przyciąga bowiem w dużej mierze casualowych konsumentów, którym niekoniecznie zależy na jak najmocniejszym i najbardziej wydajnym sprzęcie. W ich przypadku The Sims jest często jedyną dużą grą, z jaką bawią się na swoich komputerach. Mimo wszystko posiadacze 32-bitowych OS-ów stanowią najpewniej jedynie niewielki procent wszystkich użytkowników czwartej części serii.

The Sims 4 ukazało się we wrześniu 2014 roku. - The Sims 4 kończy ze wsparciem dla 32-bitowych systemów operacyjnych - wiadomość - 2019-03-16
The Sims 4 ukazało się we wrześniu 2014 roku.
  1. Recenzja The Sims 4 – Niezłe nowości w cieniu wyraźnych braków
  2. Poradnik The Sims 4
  3. Kompendium wiedzy o The Sims 4
  4. Oficjalna strona internetowa serii The Sims