Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2022, 17:41

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Radykalny krok w The Sims 4: wszystkie „nieakceptowalne treści” są usuwane

Twórcy ostro wzięli się za nieodpowiednie treści trafiające do Galerii w The Sims 4. Te dotychczasowe usunęli, a następnym utrudnią przedostanie się.

Źródło fot. Steam
i

Krótka notka na blogu Electronic Arts informuje o tym, że firma podejmuje walkę z „nieakceptowalnymi treściami”. Wszystko przez część społeczności, której nieodpowiednie dzieła znalazły się ostatnio w Galerii w The Sims 4. Żeby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, twórcy zaktualizowali filtr niedozwolonych treści.

Dziękujemy członkom naszej społeczności za czujność oraz pomoc w wykryciu nieprawidłowości. Dzięki Wam możemy współtworzyć bezpieczne środowisko twórcze dla naszych graczy. Zapewniamy, że będziemy kontynuować nasze wysiłki związane z wykrywaniem oraz blokowaniem użytkowników, którzy będą wielokrotnie dopuszczać się naruszeń w kwestii publikowanych treści, będziemy usuwać je na bieżąco, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba – aktualizować filtr nieodpowiednich treści – czytamy w ogłoszeniu.

Autorzy gry zachęcają ponadto do korzystania z przycisku „Zgłoś” znajdującego się w Galerii.

Niektórzy gracze na pewno poczują się zawiedzeni takim obrotem spraw. Trzeba jednak mieć na uwadze, że The Sims 4 ma być grą odpowiednią również dla młodszych użytkowników, którzy mogliby na te treści trafiać. Aktualizacja najwidoczniej zadziałała, bo obecnie trudno wpaść na coś nieodpowiedniego w Galerii.

Przypominamy, że The Sims 4 od niedawna jest darmową grą – dokładniej mówiąc, od połowy tegorocznego października. Płatna pozostała natomiast zawartość dodatkowa, więc zdaniem wielu ta darmowość niewiele zmienia. Równocześnie w przygotowaniu jest piąta odsłona serii, która pozostaje jeszcze na wczesnym etapie prac. Jej twórcy mierzyli się niedawno z wyciekiem materiałów z gry.

  1. Najlepsze mody na start z darmowym The Sims 4