Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 15:44

autor: Hed

The Secret World rezygnuje z abonamentu – „zapłać raz, graj ile chcesz”

The Secret World rezygnuje z abonamentu – żeby zagrać w grę wystarczy kupić jej pełną wersję. W ten sposób studio Funcom chce zachęcić nowe osoby do sprawdzenia tej nietypowej produkcji MMO.

The Secret World bez abonamentu – to dobra okazja, żeby sprawdzić grę. - The Secret World rezygnuje z abonamentu – „zapłać raz, graj ile chcesz” - wiadomość - 2012-12-12
The Secret World bez abonamentu – to dobra okazja, żeby sprawdzić grę.
The Secret World:
  • Producent: Funcom
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Premiera: 3 lipca 2012 roku

Firma Funcom zrezygnowała z abonamentu w grze MMO The Secret World. Od teraz wystarczy kupić produkcję, aby móc grać w nią ile chcemy. Deweloper przekonuje, że ta zmiana modelu finansowego nie niesie ze sobą żadnych skomplikowanych systemów określających, co jest dostępne za darmo, a co za dodatkową opłatą. „Zapłać raz, graj ile chcesz” – przekonuje Funcom i zaprasza fanów na swoją stronę, na której gra kosztuje 29,99 euro (ok. 123 zł).

„Wierzymy, że gra ma potencjał, aby stać się większym sukcesem bez abonamentu” – zapewnia Joel Bylos, reżyser The Secret World. Pozbycie się tego elementu nie oznacza usunięcia z gry opcjonalnych mikropłatności. Opcja członkowska, kosztująca kilkadziesiąt złotych miesięcznie, da zniżki na produkty ze sklepu wbudowanego w grę, dostęp do paru specjalnych przedmiotów (w tym limitowanego przyspieszacza nabijania doświadczenia) i pakietów DLC.

Odważna zmiana zbiega się z akcją reklamową i jednocześnie grą ARG prowadzoną przez Funcom. Jest ona związana z legendami o końcu świata, który ma nastąpić 21 grudnia. Studio pracuje też nad dalszymi rozszerzeniami i poprawkami do The Secret World. Standardowe łatki będą nadal darmowe. Zapłacimy za to za większe aktualizacje. Piąte DLC pojawi się w styczniu 2013 roku i dla osób nie opłacających opcjonalnego członkostwa będzie kosztowało 5 dolarów.

Nietrudno domyślić się, że zmiana modelu finansowego wynika z małego zainteresowania grą. The Secret Worlds zebrał wysokie oceny, ale nie zdobył dużej popularności – być może za sprawą za małej reklamy, tematyki lub konkurencyjnych tytułów. Rezygnacja z abonamentu na pewno zainteresuje produkcją nowe osoby. Z podobnego systemu korzysta wydany w podobnym okresie Guild Wars 2, który na razie wydaje się radzić sobie bardzo dobrze.

  1. Oficjalna strona The Secret World
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.