Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 15:44

autor: Hed

The Secret World rezygnuje z abonamentu – „zapłać raz, graj ile chcesz”

The Secret World rezygnuje z abonamentu – żeby zagrać w grę wystarczy kupić jej pełną wersję. W ten sposób studio Funcom chce zachęcić nowe osoby do sprawdzenia tej nietypowej produkcji MMO.

The Secret World bez abonamentu – to dobra okazja, żeby sprawdzić grę. - The Secret World rezygnuje z abonamentu – „zapłać raz, graj ile chcesz” - wiadomość - 2012-12-12
The Secret World bez abonamentu – to dobra okazja, żeby sprawdzić grę.
The Secret World:
  • Producent: Funcom
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Premiera: 3 lipca 2012 roku

Firma Funcom zrezygnowała z abonamentu w grze MMO The Secret World. Od teraz wystarczy kupić produkcję, aby móc grać w nią ile chcemy. Deweloper przekonuje, że ta zmiana modelu finansowego nie niesie ze sobą żadnych skomplikowanych systemów określających, co jest dostępne za darmo, a co za dodatkową opłatą. „Zapłać raz, graj ile chcesz” – przekonuje Funcom i zaprasza fanów na swoją stronę, na której gra kosztuje 29,99 euro (ok. 123 zł).

„Wierzymy, że gra ma potencjał, aby stać się większym sukcesem bez abonamentu” – zapewnia Joel Bylos, reżyser The Secret World. Pozbycie się tego elementu nie oznacza usunięcia z gry opcjonalnych mikropłatności. Opcja członkowska, kosztująca kilkadziesiąt złotych miesięcznie, da zniżki na produkty ze sklepu wbudowanego w grę, dostęp do paru specjalnych przedmiotów (w tym limitowanego przyspieszacza nabijania doświadczenia) i pakietów DLC.

Odważna zmiana zbiega się z akcją reklamową i jednocześnie grą ARG prowadzoną przez Funcom. Jest ona związana z legendami o końcu świata, który ma nastąpić 21 grudnia. Studio pracuje też nad dalszymi rozszerzeniami i poprawkami do The Secret World. Standardowe łatki będą nadal darmowe. Zapłacimy za to za większe aktualizacje. Piąte DLC pojawi się w styczniu 2013 roku i dla osób nie opłacających opcjonalnego członkostwa będzie kosztowało 5 dolarów.

Nietrudno domyślić się, że zmiana modelu finansowego wynika z małego zainteresowania grą. The Secret Worlds zebrał wysokie oceny, ale nie zdobył dużej popularności – być może za sprawą za małej reklamy, tematyki lub konkurencyjnych tytułów. Rezygnacja z abonamentu na pewno zainteresuje produkcją nowe osoby. Z podobnego systemu korzysta wydany w podobnym okresie Guild Wars 2, który na razie wydaje się radzić sobie bardzo dobrze.

  1. Oficjalna strona The Secret World