filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 października 2022, 11:04

autor: Marcin Nic

Dwayne Johnson chce, by powstał film Black Adam vs Superman: „O to w tym wszystkim chodzi”

Fani komiksów DC doskonale wiedzą, że Black Adam wielokrotnie mierzył się z Supermanem. Ewentualny pojedynek dwóch bohaterów w filmowym uniwersum jest coraz bardziej prawdopodobny.

Źródło fot. Black Adam / Człowiek ze stali; Jaume Collet-Serra / Zack Snyder; DC Entertainment; 2022 / 2013
i

Od czasu pierwszej zapowiedzi Black Adama wielu fanów uniwersum DC zastanawiało się, czy twórcy zdecydują się na pokazanie jego walki z Supermanem. Wszak komiksy, a także animacje są wręcz wypełnione wrogimi spotkaniami pomiędzy tymi dwiema postaciami.

Jednak obecność bohatera z Kryptonu w DCEU cały czas stoi pod dużym znakiem zapytania. Najnowsze przecieki sugerowały jednak, że do roli Supermana może niedługo powrócić Henry Cavill.

HBO Max kupisz tutaj

Insider odpowiedzialny za plotkę potwierdził nawet, że o powrót odtwórcy Clarka Kenta zadbał Dwayne Johnson, czyli filmowy Black Adam. Teraz aktor w najnowszym wywiadzie dla Cinema Blend wyjawił, że w przyszłości dojdzie do konfrontacji tych dwóch postaci.

Oczywiście. O to w tym wszystkim chodzi. Mówiłem to już wcześniej, ale rozpoczyna się nowa era w uniwersum DC. Chodzi mi o to, że zostanie przedstawiony zupełnie nowy bohater, ale nie będzie to ani sequel, ani ktoś pokazany wcześniej. Tylko, wiecie, Black Adam! Dwa lata temu nikt nie miał pojęcia, kim on jest, jednak my wiedzieliśmy. Przedstawiamy więc nowy rozdział, który oznacza też słuchanie fanów i danie im to, czego oczekują.

Dwayne Johnson już wcześniej wspominał, że Black Adam będzie filmem na zawsze zmieniającym kształt uniwersum DC. Wypowiedzi aktora na temat dalszych planów dotyczących rozwoju mogą wlewać nadzieję w serca fanów.

Trzeba przyznać, że komiksy DC wypełnione są postaciami oraz wydarzeniami, które można w epicki sposób pokazać na wielkim ekranie. Jednym z nich na pewno byłaby walka pomiędzy Supermanem a Black Adamem, do której mógłby dołączyć równie potężny Shazam.

Wszystko jednak zależy od sposobu, w jaki do całości podejdzie kierownictwo odpowiedzialne za kształt filmowego uniwersum. Na tę chwilę fanom pozostaje cierpliwie czekać na premierę Black Adama, który będzie siał zniszczenie na ekranach kin już 21 października.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej