Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2022, 10:24

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Zwiastun Black Adam prezentuje potęgę nowej grupy bohaterów

Black Adam z Dwayne’em Johnsonem w roli głównej zadebiutuje na ekranach kin w październiku tego roku. Z tej okazji do sieci trafił nowy zwiastun ukazujący przepełnione akcją widowisko.

Fot.: Black Adam, mat. promocyjne, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment, 2022.

Black Adam to długo wyczekiwane widowisko rozbudowującego się DC Extended Universe. Mimo że niedawno Warner Bros. wyznaczyło nowe terminy premier swoich nadchodzących filmów, debiut Dwayne’a Johnsona w roli superbohatera (lub złoczyńcy) pozostał niezmieniony i odbędzie się 21 października. Niestety, będzie to ostatnia tegoroczna produkcja z uniwersum DC, ale patrząc na najnowszy zwiastun filmu, emocji wystarczy nam na kolejne kilka miesięcy (wideo możecie obejrzeć poniżej).

Historia opracowana dla DCEU zapowiada się całkiem obiecująco, z ekranu wręcz wylewa się akcja i szeroko pojęta „rozwałka”. Co niezwykle ważne, dzięki materiałowi mogliśmy w końcu zobaczyć Sabbaca, czyli głównego antagonistę. Złoczyńca to tak naprawdę Ishmael Gregor, szef mafii, który został opętany przez demona i przejął jego moce.

Ponadto otrzymaliśmy lepsze spojrzenie na Stowarzyszenie Sprawiedliwości – grupę mającą na celu powstrzymać żądnego zemsty Black Adama.

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu – Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. Aby go powstrzymać i uratować świat na jego drodze staje drużyna bohaterów, złożona z Atom Smashera, Hawkmana, Cyclone i Doctora Fate’a.

W obsadzie oprócz The Rocka jest wiele innych gwiazd, w tym Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Sarah Shahi, Marwan Kenzari, James Cusati-Moyer, Bodhi Sabongui, Mohammed Amer i Uli Latukefu.

Za reżyserię odpowiada Jaume Collet-Serra (Tożsamość, Non-Stop, Sierota, Dom woskowych ciał), natomiast Adam Sztykiel, Rory Haines i Sohrab Noshirvani opracowali scenariusz do filmu.

A Wy co sądzicie o widowisku? Czy według Was powyższy zwiastun dobrze wróży przed październikową premierą? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej