filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 września 2022, 10:24

autor: Kamil Kleszyk

Zwiastun Black Adam prezentuje potęgę nowej grupy bohaterów

Black Adam z Dwayne’em Johnsonem w roli głównej zadebiutuje na ekranach kin w październiku tego roku. Z tej okazji do sieci trafił nowy zwiastun ukazujący przepełnione akcją widowisko.

Fot.: Black Adam, mat. promocyjne, Jaume Collet-Serra, DC Entertainment, 2022.

Black Adam to długo wyczekiwane widowisko rozbudowującego się DC Extended Universe. Mimo że niedawno Warner Bros. wyznaczyło nowe terminy premier swoich nadchodzących filmów, debiut Dwayne’a Johnsona w roli superbohatera (lub złoczyńcy) pozostał niezmieniony i odbędzie się 21 października. Niestety, będzie to ostatnia tegoroczna produkcja z uniwersum DC, ale patrząc na najnowszy zwiastun filmu, emocji wystarczy nam na kolejne kilka miesięcy (wideo możecie obejrzeć poniżej).

Historia opracowana dla DCEU zapowiada się całkiem obiecująco, z ekranu wręcz wylewa się akcja i szeroko pojęta „rozwałka”. Co niezwykle ważne, dzięki materiałowi mogliśmy w końcu zobaczyć Sabbaca, czyli głównego antagonistę. Złoczyńca to tak naprawdę Ishmael Gregor, szef mafii, który został opętany przez demona i przejął jego moce.

Ponadto otrzymaliśmy lepsze spojrzenie na Stowarzyszenie Sprawiedliwości – grupę mającą na celu powstrzymać żądnego zemsty Black Adama.

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu – Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. Aby go powstrzymać i uratować świat na jego drodze staje drużyna bohaterów, złożona z Atom Smashera, Hawkmana, Cyclone i Doctora Fate’a.

W obsadzie oprócz The Rocka jest wiele innych gwiazd, w tym Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Sarah Shahi, Marwan Kenzari, James Cusati-Moyer, Bodhi Sabongui, Mohammed Amer i Uli Latukefu.

Za reżyserię odpowiada Jaume Collet-Serra (Tożsamość, Non-Stop, Sierota, Dom woskowych ciał), natomiast Adam Sztykiel, Rory Haines i Sohrab Noshirvani opracowali scenariusz do filmu.

A Wy co sądzicie o widowisku? Czy według Was powyższy zwiastun dobrze wróży przed październikową premierą? Dajcie znać w komentarzach.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej