Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 marca 2021, 15:12

autor: Karol Laska

The Mandalorian może zdobyć wiele nagród za efekty specjalne

Ogłoszono listę nominacji do ceremonii wręczenia nagród Visal Effects Society Awards. Najwięcej szans na otrzymanie statuetki będzie miał Mandalorianin. W grze jest również Cyberpunk 2077.

Po bardzo ciekawej gali rozdania Złotych Globów (o której wynikach przeczytacie tutaj) pora na 19. ceremonię wręczenia nagród Visual Effects Society Awards przyznawanych za najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie efektów specjalnych. 2 marca oficjalnie ogłoszono listę nominacji do wspomnianych statuetek, a samo wydarzenie odbędzie się za miesiąc, 6 kwietnia, w formule zdalnej. W wyścigu o „koronę” udział biorą zarówno filmy oraz seriale, jak i gry.

Aż 13 nominacjami może pochwalić się Mandolarianin. Doceniono między innymi sposób, w jaki został zaanimowany Grogu, wyróżnienia doczekał się także model statku Boby Fetta oraz fikcyjne przestrzenie wykreowane na potrzeby serialu, jak dżungla Morak czy kanion Nevarro.

KĄCIK CYBERPUNKA 2077

Jeżeli chodzi o sztuczne miejsca akcji, to nominację otrzymało także Night City znane z Cyberpunka 2077. I tak jak można zarzucić tej grze parę rzeczy od strony technicznej, tak na wygląd tegoż futurystycznego miasta narzekać nie będziemy.

The Mandalorian może zdobyć wiele nagród za efekty specjalne - ilustracja #1
Statuetki VES Awards nawiązują do kultowej Podróży na księżyc Georgesa Meliesa.

Choć The Mandalorian zdominował listy nominacji, to warto wspomnieć jeszcze między innymi o najnowszym filmie Pixara pod tytułem Co w duszy gra. Animatorzy znów spisali się na medal, co poskutkowało wyróżnieniami w takich kategoriach, jak „Wykreowane środowisko w animacji” czy „Praca wirtualnej kamery”. Disney może być też zadowolony z tego, że doceniony przez akademików (chociażby za kompozycję w filmie) został remake Mulan.

Pełne zestawienie nominowanych do VES Awards produkcji znajdziecie tutaj.

  1. Strona internetowa stowarzyszenie VES