Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2021, 20:21

Termin premiery The Lord of the Rings: Gollum i nowe fragmenty rozgrywki

Deweloperzy z Daedalic Entertainment przedstawili nowe fragmenty rozgrywki oraz informacje na temat gry The Lord of the Rings: Gollum. Twórcy sprecyzowali również przyszłoroczny termin premiery swojego dzieła.

O istnieniu The Lord of the Rings: Gollum dowiedzieliśmy się na początku 2019 roku. Za przygotowanie tytułu, który oparty został na wydarzeniach przedstawionych w twórczości Tolkiena, odpowiada studio Daedalic Entertainment. Dziś deweloperzy przedstawili nowy zwiastun gry, w którym producent Harald Riegler przedstawił kolejne szczegóły na temat rozgrywki, które zostały zilustrowane jej fragmentami. Dowiedzieliśmy się również, że tytuł zadebiutuje jesienią 2022 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Dodajmy, że docelowa gra miała trafić do sklepów w przeciągu najbliższych kilku miesięcy, ale w styczniu autorzy zostali zmuszeni do przesunięcia premiery.

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji z elementami skradankowymi. Wcielamy się w Sméagola/Golluma, który samotnie przemierza Śródziemie, począwszy od pustkowi Mordoru, a skończywszy na lasach należących do elfów oraz kopalniach Morii. Fabuła krzyżować ma się z istotnymi wydarzeniami z historii fantastycznego świata Tolkiena, dlatego też podczas kampanii spotkamy wiele doskonale znanych postaci, takich jak Gandalf, a także bohaterów tylko pobieżnie wspominanych w książkach.

Podczas zabawy będziemy wspinać się i skradać, przez większą część czasu starając się pozostać kompletnie niezauważonymi przez kogokolwiek. Jeżeli nadarzy się jednak okazja, Gollum nie zawaha się zaatakować z zaskoczenia używając wszelkich możliwych brudnych chwytów. W grze nie zabraknie też rożnego typu wyzwań platformówkowych, twórcy czerpali tutaj inspirację z wielu innych produkcji z elementami parkourowymi. Podczas rozgrywki mamy podejmować rożnego rodzaju decyzje wpływające na przebieg przygody. O naszych działaniach decydować ma też rozszczepiona osobowość głównego bohatera.

  1. Strona internetowa firmy Daedalic Entertainment