Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2018, 20:35

autor: Ender

The Light Keeps Us Safe – nowa produkcja autorów Sir, You Are Being Hunted

The Light Keeps Us Safe to nowa gra twórców Sir, You Are Being Hunted oraz The Signal From Tolva, która w październiku zadebiutuje w programie wczesnego dostępu na Steamie. Produkcja jest survivalową skradanką, osadzoną w proceduralnie generowanym, postapokaliptycznym świecie.

Niezależne brytyjskie studio Big Robot zadebiutowało w 2013 roku dobrze przyjętą humorystyczną grą survivalową Sir, You Are Being Hunted. Cztery lata później zespół opublikował eksploracyjne The Signal From Tolva, które przenosiło graczy na obcą planetę i pozwalało sterować bojowymi robotami. Kolejnym projektem ambitnego dewelopera jest zapowiedziane właśnie The Light Keeps Us Safe, rozwijające niektóre pomysły pojawiające się w dwóch poprzednich dziełach Big Robot. Tytuł pojawi się 11 października w programie wczesnego dostępu na Steamie.

Akcja The Light Keeps Us Safe rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której na Ziemię spadła niewytłumaczalna katastrofa. Niebo spowiła wieczna noc, a powierzchnię powoli umierającej planety zaczęły patrolować agresywne maszyny. Gracze wcielają się w jednego z ocalałych, który po wydostaniu się z coraz mniej bezpiecznego bunkra stara się dotrzeć do tajemniczego miejsca lub istoty o nazwie The Light, przyciągającej pozostałych, wciąż żyjących ludzi.

Gra rzuci nas na dużą, otwartą i proceduralnie generowaną mapę świata, która będzie roić się od wrogich maszyn oraz różnorakich pułapek. Naszym zadaniem jest przetrwać w tym niesprzyjającym środowisku oraz dotrzeć do celu, skradając się i unikając kontaktu z przeciwnikami. Twórcy obiecują unikalne interakcje ze środowiskiem oparte na manipulacji światłem, a także satysfakcjonujące i wymagające pomyślunku spotkania z maszynami. Warto zaznaczyć, że The Light Keeps Us Safe w kontrze do obowiązujących trendów pozbawione zostanie jakichkolwiek opcji oraz funkcji craftingowych.

  1. The Light Keeps Us Safe w serwisie Steam