Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2018, 18:57

autor: Ender

The Cycle to nowa gra twórców Spec Ops: The Line

Producenci Spec Ops: The Line z niemieckiego studia YAGER zapowiedzieli nową grę, którą jest The Cycle. Tytuł to sieciowa strzelanka FPP, w której dwudziestu graczy rywalizuje lub współpracuje ze sobą, walcząc z dzikimi bestiami oraz zbierając surowce naturalne. Zamknięte testy alfa startują na początku sierpnia.

Niemieckie studio YAGER, znane dzięki grom Spec Ops: The Line (premiera w 2012 roku) oraz Dreadnought (premiera na PlayStation 4 w 2017 roku), przedstawiło światu swój nowy projekt zatytułowany The Cycle. Według zapowiedzi będzie to sieciowa strzelanka FPS, która osadzona została w oryginalnym uniwersum science fiction. Planowana data premiery nie jest jeszcze znana. Deweloperzy rozpoczęli wczesne prace koncepcyjne w 2017 roku, ale dopiero od stycznia tego roku ruszyli w pełni z produkcją. W połowie sierpnia rozpoczną się zamknięte testy alfa, w których mamy szansę uczestniczyć po zapisaniu się na oficjalnej stronie gry. Autorzy przewidują, że The Cycle ukaże się nie tylko na pecetach, ale także na konsolach.

W The Cycle gracze wcielają się w pragnących szybko wzbogacić się najemników zamieszkujących orbitalną stację Prospect. Stamtąd udają się regularnie na powierzchnię planety Fortuna III, która w odległej przeszłości była terraformowana przez obcych. Skrywa ona niezliczone bogactwa naturalne oraz egzotyczne materiały warte ogromne sumy. Niestety dostępu do nich bronią zabójcze huragany, które sprawiają, że wyprawy poszukiwaczy skarbów są niezwykle niebezpieczne i ograniczone czasowo.

The Cycle to klasyczna futurystyczna strzelanka FPS. W trakcie zabawy będziemy wykonywać zadania zlecone przez rozmaite frakcje kontrolujące stację kosmiczną. Polegać mają one na eliminacji monstrów żyjących na powierzchni planety oraz pozyskiwaniu określonych surowców naturalnych. W zamian otrzymywać będziemy pieniądze oraz możliwość zakupu nowego rodzaju uzbrojenia, właściwego dla danej frakcji. W trwających 20 minut meczach/questach uczestniczyć będzie maksymalnie 20 osób. Gracze mogą współpracować ze sobą, tworzyć doraźne sojusze lub walczyć do upadłego ze wszystkimi o dostęp do celów zadania. Na razie nie dysponujemy żadnymi materiałami z gry, poza kilkoma grafikami koncepcyjnymi.

  1. Oficjalna strona The Cycle