Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Light Keeps Us Safe (PC)

The Light Keeps Us Safe PC

Survivalowa skradanka osadzona w proceduralnie generowanym, postapokaliptycznym świecie, w którym musimy unikać kontaktu z agresywnymi maszynami strażniczymi przemierzającymi powierzchnię Ziemi. Autorami tytułu są twórcy gier Sir, You Are Being Hunted i The Signal From Tolva.

Akcji | FPP | science fiction | skradanki | postapokalipsa | survival | indie

PC Windows
Okładka The Light Keeps Us Safe (PC)

producent: Big Robot

wydawca: Big Robot

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11października2018

wczesny dostęp

5września2019

5września2019

Steam

The Light Keeps Us Safe to survivalowa skradanka, której akcja rozgrywa się w skąpanym w ciemnościach postapokaliptycznym świecie. Producentem tytułu jest niezależne brytyjskie studio Big Robot, które zadebiutowało w 2013 roku dobrze przyjętą humorystyczną grą survivalową Sir, You Are Being Hunted, a cztery lata później opublikowało eksploracyjne The Signal From Tolva, które przenosiło graczy na obcą planetę i pozwalało sterować bojowymi robotami.

Fabuła

Akcja The Light Keeps Us Safe rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której na Ziemię spadła niewytłumaczalna katastrofa. Niebo spowiła wieczna noc, a powierzchnię powoli umierającej planety zaczęły patrolować agresywne maszyny. Gracz wciela się w jednego z ocalałych; po wydostaniu się z coraz mniej bezpiecznego bunkra stara się on dotrzeć do tajemniczego miejsca – lub istoty – o nazwie The Light, przyciągającej wciąż żyjących ludzi.

Mechanika

The Light Keeps Us Safe rzuca nas na dużą, otwartą i proceduralnie generowaną mapę, którą obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Świat roi się od wrogich maszyn oraz pułapek. Naszym zadaniem jest przetrwać w tym niesprzyjającym środowisku oraz dotrzeć do celu, skradając się i unikając kontaktu z przeciwnikami. W trakcie przygody, która za każdym razem jest nieco inna, możemy liczyć na unikalne interakcje ze środowiskiem oparte na manipulacji światłem, a także wymagające pomyślunku spotkania z maszynami. Warto zaznaczyć, że The Light Keeps Us Safe w kontrze do wielu innych produkcji z gatunku pozbawione jest jakichkolwiek mechanik craftingowych.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry opiera się na wykorzystaniu różnokolorowych snopów światła, które kontrastują z otaczającymi nas ciemnościami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do The Light Keeps Us Safe

Wymagania wiekowe The Light Keeps Us Safe

12+

Wymagania sprzętowe The Light Keeps Us Safe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti / Radeon R9 370 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5 3.2 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
The Light Keeps Us Safe – nowa produkcja autorów Sir, You Are Being Hunted
The Light Keeps Us Safe – nowa produkcja autorów Sir, You Are Being Hunted

wiadomość20 lipca 2018

The Light Keeps Us Safe to nowa gra twórców Sir, You Are Being Hunted oraz The Signal From Tolva, która w październiku zadebiutuje w programie wczesnego dostępu na Steamie. Produkcja jest survivalową skradanką, osadzoną w proceduralnie generowanym, postapokaliptycznym świecie.