Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2018, 09:47

autor: Riddick

Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun

Oficjalny zwiastun The Lego Movie 2: The Second Part udowadnia, że kontynuację ciepło przyjętej animacji czeka zmiana klimatu. Z wesołego, wiecznie pozytywnego miasta Klocburg akcja przeniesie się do dystopijnej osady, gdzie plastikowe ludziki najwyraźniej ukrywają się po inwazji obcych.

Wszystko w tym filmie zbudowane jest z klocków Lego, nawet logo! - Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun - wiadomość - 2018-06-06
Wszystko w tym filmie zbudowane jest z klocków Lego, nawet logo!

Rozległa pustynia skąpana w unoszącym się pyle, mechy kroczące przez miasto i pojazdy zbudowane ze złomu. To nie opis nowego Mad Maxa, a fragmenty zaprezentowanego zwiastuna nowego filmu z Lego w roli głównej. The Lego Movie 2: The Second Part wejdzie do kin w kwietniu 2019 roku i choć znowu będziemy śledzić przygody Emmeta, Lucy, Batmana i Kici Rożek, to z opublikowanego trailera wynika, że akcja będzie toczyć się w bardziej… postapokaliptycznym świecie.

To nie jest Mad Max ani wizja upadku cywilizacji według naukowców. To kadr ze zwiastuna The Lego Movie 2. - Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun - wiadomość - 2018-06-06
To nie jest Mad Max ani wizja upadku cywilizacji według naukowców. To kadr ze zwiastuna The Lego Movie 2.

Pierwszy film The Lego Movie w skrócie:

  • Data premiery na świecie: 1 lutego 2014 roku
  • Data premiery w Polsce: 7 lutego 2014
  • Polski tytuł: Lego Przygoda
  • Reżyseria i scenariusz: Phil Lord, Christopher Miller
  • Produkcja: Warner Bros.
  • Budżet: 60 mln dolarów
  • Przychód: ok. 500 mln dolarów
  • Średnia ocen na Metacritic: 83/100

Pierwsza część The Lego Movie była ciekawie zrealizowaną produkcją, gdzie dosłownie wszystko, łącznie z efektami specjalnymi takimi jak wybuchy czy dym, zbudowane było z klocków duńskiego producenta. Film zakończył się początkiem inwazji potworków Duplo na Klocburg. Z trailera można wywnioskować, że atak duplaków się powiódł, a minifigurki Lego przeniosły się z miasta na rubieże, gdzie założyły osadę żywcem wyjętą z filmów George’a Millera. Najwyraźniej jednak nowym przeciwnikiem Emmeta nie będą pokraki z Duplo, a zupełnie nowi przybysze. Po ich wyglądzie i charakterystycznej kolorystyce wnioskujemy, że pochodzą z uniwersum Lego Friends, ale w swoich domysłach upewnimy się dopiero za 11 miesięcy, chyba że twórcy potwierdzą to wcześniej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.