Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 czerwca 2018, 09:47

autor: Riddick

Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun

Oficjalny zwiastun The Lego Movie 2: The Second Part udowadnia, że kontynuację ciepło przyjętej animacji czeka zmiana klimatu. Z wesołego, wiecznie pozytywnego miasta Klocburg akcja przeniesie się do dystopijnej osady, gdzie plastikowe ludziki najwyraźniej ukrywają się po inwazji obcych.

Wszystko w tym filmie zbudowane jest z klocków Lego, nawet logo! - Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun - wiadomość - 2018-06-06
Wszystko w tym filmie zbudowane jest z klocków Lego, nawet logo!

Rozległa pustynia skąpana w unoszącym się pyle, mechy kroczące przez miasto i pojazdy zbudowane ze złomu. To nie opis nowego Mad Maxa, a fragmenty zaprezentowanego zwiastuna nowego filmu z Lego w roli głównej. The Lego Movie 2: The Second Part wejdzie do kin w kwietniu 2019 roku i choć znowu będziemy śledzić przygody Emmeta, Lucy, Batmana i Kici Rożek, to z opublikowanego trailera wynika, że akcja będzie toczyć się w bardziej… postapokaliptycznym świecie.

To nie jest Mad Max ani wizja upadku cywilizacji według naukowców. To kadr ze zwiastuna The Lego Movie 2. - Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun - wiadomość - 2018-06-06
To nie jest Mad Max ani wizja upadku cywilizacji według naukowców. To kadr ze zwiastuna The Lego Movie 2.

Pierwszy film The Lego Movie w skrócie:

  • Data premiery na świecie: 1 lutego 2014 roku
  • Data premiery w Polsce: 7 lutego 2014
  • Polski tytuł: Lego Przygoda
  • Reżyseria i scenariusz: Phil Lord, Christopher Miller
  • Produkcja: Warner Bros.
  • Budżet: 60 mln dolarów
  • Przychód: ok. 500 mln dolarów
  • Średnia ocen na Metacritic: 83/100

Pierwsza część The Lego Movie była ciekawie zrealizowaną produkcją, gdzie dosłownie wszystko, łącznie z efektami specjalnymi takimi jak wybuchy czy dym, zbudowane było z klocków duńskiego producenta. Film zakończył się początkiem inwazji potworków Duplo na Klocburg. Z trailera można wywnioskować, że atak duplaków się powiódł, a minifigurki Lego przeniosły się z miasta na rubieże, gdzie założyły osadę żywcem wyjętą z filmów George’a Millera. Najwyraźniej jednak nowym przeciwnikiem Emmeta nie będą pokraki z Duplo, a zupełnie nowi przybysze. Po ich wyglądzie i charakterystycznej kolorystyce wnioskujemy, że pochodzą z uniwersum Lego Friends, ale w swoich domysłach upewnimy się dopiero za 11 miesięcy, chyba że twórcy potwierdzą to wcześniej.

Film The Lego Movie 2 otrzymał oficjalny zwiastun - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.