Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2014, 13:55

The Last Tinker: City of Colors - zapowiedziano przygodową grę akcji studia Mimimi Productions

Firmy Unity Games i Mimimi Productions zapowiedziały przygodową grę akcji zatytułowaną The Last Tinker: City of Colors. Produkcja zadebiutuje latem na pecetach oraz konsolach.

Firma Unity Games oraz niemieckie studio Mimimi Production zapowiedziały przygodową grę akcji The Last Tinker: City of Colors. Zmierza ona na pecety oraz konsole, choć nie podano na jakie konkretnie. Nie powinniśmy jednak długo czekać na ujawnienie tych platform, gdyż premiera produkcji zaplanowana została na tegoroczne lato. Tytuł tak naprawdę po raz pierwszy ujawniony został w 2011 roku jaki Tink, a wkrótce potem wczesny prototyp wygrał w kategorii Najbardziej Obiecujący Projekt na imprezie Game Connection 2011. Następnie jednak zrobiło się o nim cicho z powodu braku środków potrzebnych na kontynuowanie prac. Dopiero nawiązanie współpracy z Unity Games umożliwiło produkcji ruszenie pełną parą.

W The Last Tinker: City of Colors wcielimy się w chłopca imieniem Koru, który wychował się w slumsach tytułowego Miasta Kolorów. Miejsce to staje na skraju zagłady z powodu inwazji tajemniczych sił kradnących barwy ze wszystkiego, czego się dotkną. Młody bohater będzie musiał odnaleźć sposób na odwrócenie tego procesu, gdyż tylko w ten sposób uda mu się uratować rodzimą metropolię.

The Last Tinker: City of Colors - zapowiedziano przygodową grę akcji studia Mimimi Productions - ilustracja #1

Pod względem mechanizmów rozgrywki gra ma przypominać współczesne trójwymiarowe platformówki. Zajmiemy się więc eksplorowaniem lokacji, rozwiązywaniem zagadek oraz walką z przeciwnikami. Kluczową rolę podczas zabawy odegra system przywracania światu kolorów. Odwiedzane przez nas lokacje w większości mają być czarnobiałe i gracz będzie musiał się solidnie napracować nim mapy ponownie zapełnią się różnorodnymi barwami. Autorzy obiecują pełne wsparcie dla padów oraz ambitny scenariusz, który poruszy takie kwestie jak rasizm.

  1. Mimimi Production – oficjalna strona studia

Do niedawna firma Unity Technologies znana była wyłącznie ze sprzedaży własnego silnika graficznego. Kilka miesięcy temu utworzyła ona jednak nowy dział, nazwany Unity Games, którego celem jest finansowanie i wydawanie ambitnych produkcji opartych na jej technologii.

Pierwszym efektem tego było wydane kilka tygodni temu zręcznościowe RPG Archangel. Natomiast wczoraj firma zapowiedziała kosmiczną strzelankę Space Noir.