Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 grudnia 2016, 12:55

autor: Adrian Werner

The Hacker 2.0 – zapowiedziano cyberpunkową turówkę w stylu Deus Ex GO

Studio Angry Bugs zapowiedziało The Hacker 2.0, czyli cyberpunkową strategię turową, w której będziemy włamywać się do systemów komputerowych.

Studio Angry Bugs znane jest głównie z postapokaliptycznego Drylands, ale zespół ma na swoim koncie również mniej popularną, ale równie udaną grę The Hacker. Teraz twórcy zapowiedzieli jej kontynuację, zatytułowaną po prostu The Hacker 2.0, która połączy rozwiązania pierwszej części z elementami zainspirowanymi Deus Ex GO.

Akcja gry toczyć się będzie w niedalekiej przyszłości, która tutaj ma mieć wyraźnie cyberpunkowy charakter. Gracze wcielą się w hakera, który będzie musiał włamywać się do dobrze chronionych systemów komputerowych w celu zdobywania poufnych informacji oraz przeprowadzania aktów sabotażu.

Poprzednia odsłona w całości rozgrywana była z perspektywy wirtualnego pulpitu. Wyglądało to tak, że ekran naszego urządzenia udawał ekran komputera, z własnym prostym systemem operacyjnym, ikonami i różnymi przydatnymi programami. Ten element powróci, ale zostanie ograniczony do wszystkich działań pomiędzy misjami. W tym trybie będziemy więc kontaktowali się z klientami, podejmowali się misji, gromadzili przydatne dane, zarządzali majątkiem oraz inwestowali w zakup ulepszeń.

Jednocześnie same misje tym razem zostaną zrealizowane w zupełnie innej formie. Izometryczna kamera pokaże wirtualną rzeczywistość, którą będzie eksplorował awatar reprezentujący naszego hakera. Wizualnie całość przypominać ma Deus Ex GO, ale rozgrywka będzie inna. Zamiast gry logicznej, wymagającej odkrycia zaplanowanego wcześniej przez autorów rozwiązania łamigłówek, w The Hacker 2.0 pokonywanie systemów bezpieczeństwa ma mieć bardziej taktyczny charakter. Awatar wyposażony zostanie w różne umiejętności ofensywne (różnego rodzaju ataki na programy), defensywne (np. zablokowanie drogi oprogramowaniu strażniczemu) oraz specjalne (np. teleportacja wroga w inne miejsce) i za ich pomocą będzie musiał pokonywać stojące mu na drodze przeszkody, a gracz otrzyma znacznie większą swobodę wypełniania misji. Wszystko to rozgrywane będzie w systemie turowym.

The Hacker 2.0 zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Gra dostępna będzie do pobrania za darmo, a autorzy zamierzają zarabiać na reklamach.

Angry Bugs – oficjalna strona studia