Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOS
Okładka Drylands (iOS)

Drylands iOS

Mobilna platformówka z silnymi elementami RPG. Drylands osadzone jest w ponurej wizji przyszłości, w której cywilizacja ludzka została doprowadzona do upadku, a na Ziemi niemal skończyły się zapasy wody.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | postapokalipsa | elementy RPG

Apple iOS
Okładka Drylands (iOS)

producent: Angry Bugs

wydawca: Angry Bugs

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

15kwietnia2015

15kwietnia2015

App Store

Drylands to wydana na mobilny system iOS postapokaliptyczna platformówka wzbogacona silnymi elementami RPG. Tytuł wyszedł spod ręki pracowników studia Angry Bugs i jest to produkcja należąca do kategorii premium, a więc nie posiadająca żadnych mikropłatności.

Akcja toczy się w ponurej przyszłości, w świecie zniszczonym przez bliżej nieokreślony kataklizm. Doprowadził on do upadku cywilizacji ludzkiej i sprawił, że na Ziemi praktycznie nie ma już wody. Wcielamy się w doświadczonego wojownika, a kampanię rozpoczynamy w celi, uwięzieni za małe przewinienia. Bohater szybko zostaje uwolniony w zamian za obietnicę pomocy mieszkańcom niewielkiego miasteczka w odparciu ataków bandytów. Produkcja ma zaskakująco rozbudowaną fabułę, a chętni wycisną z niej masę dodatkowych informacji o uniwersum poprzez szukanie dzienników i zapisów video.

Na pierwszy rzut oka Drylands przypomina typową platformówkę 2D. Eksplorujemy więc obszerne mapy, zbieramy przedmioty, walczymy z wrogami oraz unikamy pułapek. Struktura gry zaczerpnięta została jednak z produkcji RPG. Zamiast liniowego ciągu poziomów otrzymujemy do zwiedzania spory świat o częściowo otwartej strukturze. Podczas zabawy spotykamy wiele postaci niezależnych, które zlecają nam konkretne misje. Do tego dochodzi ciekawy system ekwipunku, w którym statystyki uzbrojenia i sprzętu generowane są proceduralnie. W ten sam sposób gra tworzy zresztą również frakcje bandytów, przez co każda rozgrywka zapewnia nowe wrażenia.

Podczas zabawy istotną rolę odgrywa interakcja z otoczeniem. Możemy m.in. korzystać z osłon w trakcie wymian ognia, włamywać się do systemów komputerowych oraz przejmować kontrolę nad drzwiami, dronami, kamerami oraz wieżyczkami strażniczymi. Rozgrywkę uatrakcyjniają starcia z potężnymi bossami. Nie zabrakło także systemu rozwoju bohatera, w którym za zdobyte punkty doświadczenia kupujemy umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Drylands

Wymagania wiekowe Drylands

12+

Najlepsze mobilne gry postapokaliptyczne, czyli Mad Max na smartfonie
Najlepsze mobilne gry postapokaliptyczne, czyli Mad Max na smartfonie

wiadomość2 czerwca 2015

W kolejnym przeglądzie ciekawych gier mobilnych omawiamy trzy najlepsze naszym zadaniem produkcje osadzone w realiach postapokaliptycznych.