Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 września 2015, 12:45

autor: Draug

The Gamechangers – zobacz trailer filmu BBC o serii GTA

Stacja BBC pokazała pierwszy zwiastun The Gamechangers – telewizyjnego filmu fabularnego o serii Grand Theft Auto, skupiającego się na bataliach toczonych przez Rockstar Games z prawnikiem Jackiem Thompsonem na początku XXI wieku. W rolach głównych występują Daniel Radcliffe i Bill Paxton, premiera nastąpi 15 września.

The Gamechangers w skrócie:
  • Co to jest: fabularyzowany film paradokumentalny o serii Grand Theft Auto
  • Kto to tworzy: brytyjska telewizja BBC
  • O czym właściwie jest: o tym, jak na początku XXI wieku Rockstar Games (tutaj reprezentowane głównie przez postać Sama Housera) zmagało się z Jackiem Thompsonem – amerykańskim prawnikiem, który za cel życiowy postawił sobie krucjatę przeciwko grom wideo, z GTA na czele
  • Kto w tym gra: Daniel Radcliffe jako Sam Houser, Bill Paxton jako Jack Thompson
  • Kiedy premiera: 15 września 2015 (na kanale BBC Two)

Nie Grand Theft Auto i nie Game Changerostateczny tytuł filmu stacji BBC o przebojowej serii gier firmy Rockstar Games to The Gamechangers. Ale nie to samo w sobie jest tematem niniejszej wiadomości. Istotniejsza jest okoliczność, przy której poznaliśmy tę nazwę – wypuszczenie pierwszego zwiastuna omawianego obrazu (zamieściliśmy go powyżej). Wprawdzie trwa on tylko 30 sekund, ale pokazuje główne „osoby dramatu” – Daniela Radcliffe’a jako Sama Housera i Billa Paxtona jako prawnika Jacka Thompsona – i jest mimo wszystko całkiem obfity w treść. Może być z tego całkiem ciekawe widowisko, tylko że… jest to niestety produkcja telewizyjna, nie kinowa. Oznacza to, że premiery filmu – zaplanowanej na 15 września – doświadczą tylko osoby, których telewizory odbierają kanał BBC Two. Ale kto wie, może również nam będzie dane zobaczyć The Gamechangers w mniej lub bardziej odległej przyszłości, jeśli produkcja okaże się udana?

Jak Wam się podoba niegdysiejsza gwiazda filmów o Harrym Potterze w roli jednego z ojców serii GTA? - The Gamechangers – zobacz trailer filmu BBC o serii Grand Theft Auto - wiadomość - 2015-09-04
Jak Wam się podoba niegdysiejsza gwiazda filmów o Harrym Potterze w roli jednego z ojców serii GTA?

Ci z Was, którzy trochę głębiej siedzą w temacie, mogą zastanawiać się, jak to się stało, że omawiane przedsięwzięcie doszło do skutku, skoro w maju firma Take-Two Interactive (właściciel Rockstar Games) złożyła pozew przeciwko BBC, oskarżając stację o bezprawne użycie marki Grand Theft Auto. Choć batalia sądowa nie doprowadziła do żadnych konkretnych rozwiązań – Rockstar twierdzi, że nastąpił „impas” – wygląda na to, że inicjatorzy produkcji zamierzają pokazać światu swoje dzieło bez względu na prawnicze przepychanki. Warto mieć przy tym na uwadze, że firma odpowiedzialna za serię, o której opowiada The Gamechangers, nie współpracowała z BBC przy powstawaniu filmu. Produkcja została opracowana za pośrednictwem wywiadów i rozmaitych „tekstów źródłowych”, w tym dokumentów sądowych i książki Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto z 2012 roku.