Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2020, 12:02

autor: qjin

The Expanse na zwiastunie 5. sezonu - widać budżet Amazona

Amazon zaprezentował podczas panelu na Comic-Conie w Nowym Jorku pierwszy trailer piątego sezonu serialu The Expanse. Kiedy premiera na platformie Amazon Prime Video?

Firma Amazon postanowiła w ubiegłym roku kontynuować utrzymany w klimacie science fiction serial The Expanse, zamawiając piąty sezon. Teraz doczekaliśmy się zwiastuna z nadchodzącej serii, który został udostępniony z okazji imprezy New York Comic-Con 2020 i już w pierwszych scenach widać włożone przez amerykańską spółkę pieniądze. Premiera piątego sezonu The Expanse odbędzie się 16 grudnia 2020 roku, czyli praktycznie równo po roku przerwy. Jeśli nie jesteście jeszcze z serialem na bieżąco, to uprzedzamy, że poniższy zwiastun może zawierać sporą dawkę spoilerów.

Amazon ujawnił, że nadchodząca seria The Expanse będzie składać się z dziesięciu odcinków, podobnie jak czwarty sezon. W dniu premiery otrzymamy trzy epizody – kolejne będą pojawiać się co tydzień. Premiera finału piątego sezonu odbędzie się 3 lutego 2021 roku. Szykuje się ostra rywalizacja frakcji o władzę w Układzie Słonecznym. Nowy sezon będzie bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzedniej serii – ma opierać się w głównej mierze na książce Gry Nemezis Jamesa S.A. Coreya. Serial jest wszak ekranizacją serii powieści o takim samym tytule.

Space opera The Expanse, która debiutowała w 2015 roku i widnieje w niejednym rankingu najlepszych seriali science fiction w historii, jest dostępna po polsku na platformie Amazon Prime Video. Została ona przejęta dwa lata temu od stacji SyFy, która postanowiła zrezygnować z produkcji z powodu niskiej oglądalności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.